Екорішення: Норвегія на ядерну безпеку в Україні планує виділити 250 мільйонів крон

На забезпечення ядерної безпеки в Україні норвезька влада виділяє 250 млн крон (понад 863 млн грн).

Про це пише Рубрика, посилаючись на МЗС Норвегії.

У чому проблема?

З початку повномасштабного вторгнення російські війська були захопили Чорнобильську та Запорізьку атомні станції.

З 24 лютого до 2 квітня ЧАЕС була захоплена окупантами. У нелюдських умовах повинні були робити українські науковці. Потім, у ході відступу вони вкрали сервізи, знищили архіви, прихопили радіоактивні "сувеніри".

Своєю чергою Запорізька АЕС і досі під окупацією. Росія завезла туди своїх науковців. А також замінувала навколо територію та завезла вйськову техніку і боєприпаси, що може призвести до вибуху та руйнування атомної станції.

Окрім того, підрив загарбниками Каховської ГЕС може спричинити екологічну катастрофу, якщо ЗАЕС не зможе охолоджувати реактори через падіння рівня води.

"Незаконна війна Росії становить загрозу для ядерної безпеки в Україні. Ядерна аварія в Україні матиме наслідки не лише для самої України, а й за її межами", повідомили у норвезькому відомстві.

Яке рішення?

"Норвегія збільшує свою підтримку ядерної безпеки та захищеності в Україні у 2023 році на 250 млн норвезьких крон", наголосили у повідомленні.

Як це працює?

Зокрема, 100 млн крон виділяється на підтримку роботи експертів Міжнародного агентства з атомної енергії в Україні.

Окрім того, Норвегія збільшує фінансування співпраці з Україною у сфері ядерної безпеки на 150 млн крон.

Ці кошти будуть спрямовані на зменшення ризику аварій та інцидентів, пов'язаних з вивільненням радіоактивних речовин, а також на зменшення ризику потрапляння радіоактивних матеріалів до чужих рук.

Нагадаємо, що Норвегія була однією з перших країн, яка надала Україні обладнання для посилення ядерної та радіаційної безпеки після початку повномасштабного вторгнення рф. Уже у березні 2022 року вона надала обладнання для українських прикордонників та Рівненської атомної електростанції.

Як писала Рубрика, Японія надасть МАГАТЕ 2 мільйони євро – кошти спрямовані на те, аби убезпечити українські АЕС, які зазнали атаки рф.

Свіжі дописи

  • Новини

Окупанти почали застосовувати по Україні невідомі безпілотники: що відомо

Російські окупанти почали використовувати для атаки українських регіонів нові невідомі дрони-камікадзе. Про це повідомили в Національній поліції… Читати більше

Thursday February 27th, 2025
  • Новини

На Чернігівщині продовжують відбудовували Ягідне: розпочався ремонт ще чотирьох будинків

У Чернігівській області Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури в межах комплексного відновлення розпочало ремонт… Читати більше

Thursday February 27th, 2025
  • Новини

Глава Білого дому вважає, що путін “дотримає свого слова” щодо мирної угоди з Україною

Російський лідер володимир путін "дотримає свого слова" та не нападе знову після укладання мирної угоди… Читати більше

Thursday February 27th, 2025
  • Новини

Уже понад 500 компаній в Україні виробляють дрони, – Федоров

В Україні працюють понад 500 компаній, які виготовляють дрони. Про це повідомив віцепрем’єр-міністр цифрової трансформації… Читати більше

Thursday February 27th, 2025
  • Новини

Нацгвардієць 4-го батальйону зміг самотужки полонити шістьох російських солдатів

Нацгвардійцю 4-го батальйону "Сила Свободи" вдалося самотужки захопити у полон шістьох російських загарбників Відео їхнього… Читати більше

Thursday February 27th, 2025
  • Новини

Президент США спростував свою заяву про те, що вважав Зеленського диктатором

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп удав, що не називав українського лідера Володимира Зеленського диктатором.… Читати більше

Thursday February 27th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.