Про це інформує Рубрика із посиланням на Представництво ООН в Україні.
"65% домогосподарств повідомили про зниження доходів з лютого 2022 року; частка сімей, для яких основним джерелом доходу є оплачувана робота, зменшилася з 67 до 53%", – ідеться у пресрелізі.
Найнижчий рівень доходів, за даними ООН, мають:
При цьому 45% населення України належить щонайменше до однієї вразливої групи.
В ООН прогнозують, що у 2023 році рівень безробіття становитиме 18,3%.
Водночас 44% домогосподарств, за даними Організації, не можуть дозволити собі найнеобхідніше, частка домогосподарств з недостатнім споживанням продуктів харчування зросла до третини. 43% домогосподарств повідомили, що обмежують порції, беруть продукти в борг та/або cпоживають дешевші продукти.
За оцінкою ООН, хоч рівень життя та доступ до базових послуг стабілізувався після перших місяців повномасштабної війни, взимку 2022/2023 рр. умови життя українців погіршилися через проблеми у наданні комунальних послуг по всій країні. Галузі охорони здоров'я та освіти зазнали аналогічного впливу. Підраховано, що 22% домогосподарств витрачають понад чверть свого щомісячного доходу на охорону здоров'я.
А 11% молоді зазначили, що не мають доступу до якісної освіти.
Оцінка організації вказує, що:
Крім того, ООН відзначило, що ВПО та ромські громади стикаються з дискримінацією під час пошуку роботи або житла.
"Дані, що їх включає ця Оцінка, підкреслюють серйозні наслідки російського вторгнення, особливо для найбільш уразливих верств населення України. Рекомендації, наведені в документі, також допоможуть спрямувати всю систему ООН у її співпраці з урядом, громадами та громадянським суспільством в Україні для надання їм необхідної допомоги на шляху до відновлення", – зауважила координатор системи ООН в Україні Деніз Браун.
У документі надано основні рекомендації для уряду України, міжнародних неурядових організацій, донорів та міжнародних фінансових установ.
Також наголошується на необхідності розробки політики, спрямованої на:
До спільної ініціативи за технічної координації ПРООН, яка була реалізована на прохання Офісу Президента і уряду України, долучилися дванадцять агентств ООН.
Як повідомлялося, міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch звітувала, що розпочата росією війна в Україні мала катастрофічні наслідки для цивільного населення.
Також Рубрика повідомляла, що 19 червня, в Міжнародний день боротьби з сексуальним насильством в умовах війни, в Україні стартувала інформкампанія про сексуальне насильство, пов'язане з війною.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц і очільник Кремля володимир путін у п'ятницю, 15 листопада, планують провести телефонну розмову.… Читати більше
У Вільнюсі Музеї церковної спадщини (Bažnytinio paveldo muziejus) 12 листопада відбулася презентація україномовного аудіогіда, який… Читати більше
На Софійській площі столиці 15 листопада пройшла акція "Порожні стільці" на підтримку журналістів, письменників, діячів… Читати більше
Як йдеться у новому звіті Global Carbon Budget, опублікованому на кліматичному саміті COP29 ООН в… Читати більше
До переліку "Найкращі туристичні села" Всесвітньої туристичної організації ООН (The Best Tourism Villages) потрапили селища… Читати більше
З 13 листопада до 2 грудня включно в інтернет-магазині MAUDAU пройде грандіозний розпродаж, присвячений Чорній… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.