fbpx
Сьогодні
10:59 20 Чер 2023

Дані ООН: внаслідок російської агресії у 65% українських домогосподарств знизилися доходи

Як свідчать дані Організації Об'єднаних Націй в Україні, від лютого минулого року, коли російська федерація розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, у 65% українських домогосподарств знизилися доходи.

Про це інформує Рубрика із посиланням на Представництво ООН в Україні.

"65% домогосподарств повідомили про зниження доходів з лютого 2022 року; частка сімей, для яких основним джерелом доходу є оплачувана робота, зменшилася з 67 до 53%", – ідеться у пресрелізі.

Найнижчий рівень доходів, за даними ООН, мають:

  • ВПО,
  • особи з інвалідністю,
  • люди похилого віку.

При цьому 45% населення України належить щонайменше до однієї вразливої групи.

В ООН прогнозують, що у 2023 році рівень безробіття становитиме 18,3%.

Водночас 44% домогосподарств, за даними Організації, не можуть дозволити собі найнеобхідніше, частка домогосподарств з недостатнім споживанням продуктів харчування зросла до третини. 43% домогосподарств повідомили, що обмежують порції, беруть продукти в борг та/або cпоживають дешевші продукти.

За оцінкою ООН, хоч рівень життя та доступ до базових послуг стабілізувався після перших місяців повномасштабної війни, взимку 2022/2023 рр. умови життя українців погіршилися через проблеми у наданні комунальних послуг по всій країні. Галузі охорони здоров'я та освіти зазнали аналогічного впливу. Підраховано, що 22% домогосподарств витрачають понад чверть свого щомісячного доходу на охорону здоров'я.

А 11% молоді зазначили, що не мають доступу до якісної освіти.

Оцінка організації вказує, що:

  • 3,6 мільйона людей наражаються на ризик гендерно-зумовленого насильства;
  • 55% жінок не почуваються безпечно у повсякденному житті;
  • 23% жінок повідомили, що витрачають 50 і більше годин на тиждень на виконання домашніх обов'язків.

Крім того, ООН відзначило, що ВПО та ромські громади стикаються з дискримінацією під час пошуку роботи або житла.

"Дані, що їх включає ця Оцінка, підкреслюють серйозні наслідки російського вторгнення, особливо для найбільш уразливих верств населення України. Рекомендації, наведені в документі, також допоможуть спрямувати всю систему ООН у її співпраці з урядом, громадами та громадянським суспільством в Україні для надання їм необхідної допомоги на шляху до відновлення", – зауважила координатор системи ООН в Україні Деніз Браун.

У документі надано основні рекомендації для уряду України, міжнародних неурядових організацій, донорів та міжнародних фінансових установ.

Також наголошується на необхідності розробки політики, спрямованої на:

  • відновлення сільськогосподарського виробництва,
  • інвестування в освіту та професійну підготовку,
  • надання пріоритетності заходам із забезпечення засобів до існування, що відображають економічні та демографічні зміни в Україні,
  • розбудову інклюзивного суспільства під час та після війни.

До спільної ініціативи за технічної координації ПРООН, яка була реалізована на прохання Офісу Президента і уряду України, долучилися дванадцять агентств ООН.

Як повідомлялося, міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch звітувала, що розпочата росією війна в Україні мала катастрофічні наслідки для цивільного населення.

Нагадаємо, 23 березня, в будівлі Міжнародного кримінального суду (МКС) в Гаазі було підписано угоду про відкриття в Україні представництва Міжнародного кримінального суду.

Також Рубрика повідомляла, що 19 червня, в Міжнародний день боротьби з сексуальним насильством в умовах війни, в Україні стартувала інформкампанія про сексуальне насильство, пов'язане з війною.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: