Про це Укрінформу повідомив віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
У чому проблема?
"Ми намагаємось максимально сфокусуватись на виробництві безпілотників та спростити бюрократичні процедури для виробників. Ми запустили в роботу постанову, яка дозволить компаніям отримати ліцензії на виробництво боєприпасів для БПЛА. Ринок починає розширюватись, кількість безпілотників зростає, тому необхідно збільшувати і кількість боєприпасів, які вони зможуть використовувати", – зазначив урядовець.
Яке рішення?
Федоров уточнив, що наразі команда Мінцифри співпрацює в цьому напрямку з представниками Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості.
Як воно працює?
"Ринок з виробництва дронів зростає в геометричній прогресії. Зараз вже є десятки компаній, які готові до контрактування. Потрібно і надалі сприяти максимальному його розвитку. Очікуємо, що відповідну постанову уряд підтримає вже протягом найближчих тижнів", – додав Федоров.
Нагадаємо, як повідомлялось, за понад 11 місяців існування проєкту "Армія дронів" за кошти United24 придбали 3 864 комплекси БПЛА. Сума укладених контрактів становить понад 4,3 млрд гривень.
Також Центри підготовки операторів БПЛА навчили 10 тисяч військових керувати "крилами" за 10 місяців.
Довідка
""Армія дронів" — це був лот, на який збирали кошти з усього світу. І, по суті, це переросло у велику державну програму зі збільшення фінансування для українських та іноземних виробників БПЛА", — каже міністр.
Нині ж, за словами глави Мінцифри, відбувається процес масштабування виробництва БПЛА в Україні. Крім платформи UNITED24, у грудні 2022 року була створена Спеціальна координаційна рада щодо масового виробництва дронів. Її представники радилися з виробниками щодо можливостей розширення їхньої діяльності. "Ми зібрали 80 виробників і запитали, які в них є спроможності і "блокери" для розвитку", – розповів Федоров. Також, за його словами, запитували у військових, яких безпілотників вони потребують і в якій кількості.
Уряд і парламент збільшили фінансування цієї програми, також змінювали нормативно-правову базу, щоб позбутись бюрократії, що заважає виробникам. Вдалося прибрати перешкоди щодо завезення в країну комплектуючих для безпілотників, зазначив міністр.
Міністерство оборони планує додати в застосунок «Резерв+» функцію сплати штрафів за порушення правил військового обліку. Про це заступниця… Читати більше
російський лідер володимир путін заявив про успішне випробування ракетної системи «Орешник», якою росіяни поцілили по… Читати більше
Кабінет Міністрів України затвердив план реалізації Стратегії морської безпеки, розроблений Міністерством оборони. Про це пише… Читати більше
Коли в Україні немає повітряної тривоги та російських обстрілів, усі органи влади, державні структури, виробництва… Читати більше
Починаючи з ночі 22 листопада росія не припиняє атакувати Україну ударними дронами типу "Shahed" та… Читати більше
Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський заявив, що у межах чеської ініціативи до кінця цього року в… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.