Про це пише The Guardian, повідомляє Рубрика.
У чому проблема?
У Японії люди, які пережили сексуальне насильство, часто не бажають говорити про це через стигму та сором.
Опитування, проведене урядом у 2021 році, показало, що лише близько 6% жінок і чоловіків повідомили про напад. Половина опитаних жінок вважали, що не можуть цього зробити через "збентеження".
Яке рішення?
Новий закон прийняли після кількох виправдувальних вироків у справах про зґвалтування у 2019 році. Вони викликали резонанс по всій країні і започаткували загальнонаціональну кампанію Flower Demo проти сексуального насильства.
Із квітня 2019 року 11-го числа кожного місяця активісти по всій Японії вимагають справедливості та демонструють солідарність із жертвами сексуального насильства.
Як це працює?
У новому законі є виняток — підлітків не будуть карати за секс, якщо різниця у віці партнерів становить не більше за пʼять років, і їм обом виповнилося 13 років.
Також криміналізували вуаєризм і вирішили переглянути низку виправдувальних вироків у справах про зґвалтування.
Згідно з попереднім законом прокурори мали довести, що жертви були недієздатними через насильство та залякування. Критики стверджували, що ця вимога фактично звинувачувала жертв у недостатньому опорі агресору.
Натомість новий закон містить умови, через які можна притягнути до відповідальності за зґвалтування.
Зокрема, якщо жертви:
Згідно із законопроєктом, людям, які залякують, спокушають або обіцяють гроші дітям, щоб примусити їх зустрітися з сексуальною метою, загрожує тюремне увʼязнення на строк до року або штраф 500 000 єн ($3 500).
А термін давності і термін подачі заяви про зґвалтування подовжили з 10 до 15 років.
Нагадаємо, що усім батькам слід розмовляти з дитиною про статеве життя та контрацепцію. Відповідати на найперші дитячі запитання і на часто неозвучені питання підлітків.
Також Рубрика повідомляла, що Resex від Veteran Hub запустили платформу про те, як воїнам повертатись до сексуального життя після отримання поранення. На платформі представлені два посібники "Любись": "Для нього" — захисників, які після поранення повертаються до сексуального життя, "Для неї" — захисниць у таких самих обставинах. Також є кілька відео.
У Давосі українська група ДТЕК та данська Vestas, яка є провідним світовим виробником вітрових турбін,… Читати більше
“Рубрика” розповідає деталі. У чому проблема? За кордоном все частіше запитують: “Чи досі в Україні… Читати більше
Президент Володимир Зеленський у Давосі зустрівся з прем’єр-міністром, міністром закордонних справ Катару Мухаммадом бін Абдулрахманом… Читати більше
Відділення компанії Nova Post запрацювало у Манчестері та стало третім у Сполученому Королівстві. Ще два… Читати більше
Екіпажі евакуаційного автобуса "Австрійка", названого на честь загиблої бойової медикині Наталії Яцун (Фраушер), досягли важливого… Читати більше
У Харкові стартував пілотний проєкт з адаптованої барабанотерапії для ветеранів, які відновлюються після контузії. Перше… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.