Про це пишуть Reuters та BBC, інформує Рубрика.
Це стало першою поїздкою американського дипломата до Китаю майже за п'ять років. Попередній візит Блінкена відклали, коли ймовірно китайська шпигунська повітряна куля пролетіла в повітряному просторі США.
Представники США та Китаю підкреслили своє прагнення до "стабільних і передбачуваних" відносин. Водночас китайська сторона заявила, що вважає Тайвань "найважливішою проблемою та найбільшим ризиком".
Обидві сторони підкреслили важливість спрощення візитів для своїх громадян, а китайські державні ЗМІ заявили, що США та Китай погодилися обговорити збільшення пасажирських рейсів і приймати більше студентів і бізнесменів.
Сполучені Штати мали занижені очікування щодо цієї поїздки. Обидві сторони чітко дали зрозуміти, що не очікують серйозного прориву, зазначає BBC.
Теми, які американці очікували обговорити, це:
Китайські посадовці прохолодно відреагували на візит Блінкена, поставивши під сумнів, чи щирі США у своїх зусиллях налагодити відносини. Чи зустрінеться він з президентом Китаю Сі Цзіньпіном, невідомо.
Блінкен став найвищим урядовцем США, який відвідав Китай з моменту вступу на посаду президента Джо Байдена в січні 2021 року.
"Якщо ми хочемо переконатися, що наша конкуренція з Китаєм не переросте в конфлікт, потрібно почати зі спілкування", — сказав він журналістам 16 червня.
Пізніше він додав, що сподівається зустрітися з президентом Китаю в найближчі кілька місяців.
Американські офіційні особи та аналітики очікують, що візит Блінкена прокладе шлях до нових двосторонніх зустрічей між Вашингтоном і Пекіном у найближчі місяці, включаючи можливі поїздки міністра фінансів Джанет Єллен і міністра торгівлі Джини Раймондо. Це також може створити основу для зустрічей президентів США та Китаю на багатосторонніх самітах пізніше цього року.
Нагадаємо, Рубрика писала, що 18 червня Державний секретар Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкен прибув з офіційним візитом до Китайської народної республіки для проведення перемовин з очільниками Китаю, а також поговорять про ситуацію в Україні.
Також раніше повідомляли,що президент США Джо Байден заявив, що хотів би зустрітися з лідером Китаю Сі Цзіньпіном у найближчі кілька місяців.
Як писала Рубрика, 26 квітня лідер Китаю Сі Цзіньпін уперше з початку повномасштабного вторгнення поговорив телефоном із Зеленським. Розмову ініціювала українська сторона.
На полях Національної обʼєднуючої платформи "Пліч-о-пліч: згуртовані громади" начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов… Читати більше
КНДР упродовж найближчих місяців надішле підкріплення північнокорейським військовим, які вже воюють на стороні росії проти… Читати більше
Співробітники ДБР у взаємодії із СБУ виявили нові факти у справі про прорив кордону на… Читати більше
Партнери України обговорюватимуть гарантії безпеки для неї, серед яких – збереження сильної армії, яку оснащують,… Читати більше
Через теплу погоду цьогоріч в горах Буковини ведмеді відмовилися від зимової сплячки. Лісівники зафільмували одного… Читати більше
В Україні минулого тижня, з 13 до 19 січня, на ГРВІ, грип та COVID-19 захворіли… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.