Про це свідчать дані HeMo: Ukrainian Heritage Monitoring Lab. Масштаби катастрофи значні і непоправні, назавжди знищенні або понівечені тисячі об'єктів культурної спадщини.
Зменшення великої води (обміління затоплених територій) все ж дає певні надії та шанси для порятунку частини культурних цінностей та пам'яток. HeMo спільно з Smithsonian Cultural Rescue Initiative (SCRI) підготували перелік корисних методичних та інформаційних ресурсів які будуть хорошим дороговказом у розробці практичних кроків та дій для відновлення пошкоджених водою об'єктів культурної спадщини.
Узагальнені рекомендації щодо порятунку об'єктів культурної спадщини, пошкоджених водою.
Опис ресурсу: Подано інформацію про необхідні заходи безпеки для призупинення затоплення; як сушити колекції на повітрі; заморожувати матеріали; усувати наслідки цвілі, диму та кіптяви, а також як боротись з іншими забрудненнями. Включає відео відповіді.
Посилання на ресурс: https://www.loc.gov/preservation/emergprep/dry.html
Опис ресурсу: Подано перелік інформаційних довідників, які містять поради та вказівки щодо реагування на стихійне лихо та екстрений порятунок музейних колекцій і особистих реліквій.
Посилання на ресурс: https://mnhs.gitlab.io/archive/conservation/www.mnhs.org/preserve/conservation/floodresponse.html
Опис ресурсу: 10-хвилинне відео, яке демонструє, як рятувати промоклі фотографії, книги, документи та інші цінні речі. (Фонд Американського інституту охорони природи).
Посилання на ресурс: https://www.youtube.com/watch?v=rXyA5Dq_jHM
Опис ресурсу: Це платформа з короткими інструкціями про догляд за музейними експонатами в розрізі визначеної тематики. Розділ "Реагування на стихійні лиха та відновлення" знаходиться під номером 21.
Посилання на ресурс: https://www.nps.gov/museum/publications/conserveogram/cons_toc.html#collectionpreservation
Опис ресурсу: Подано короткі рекомендації, як осушувати та доглядати колекції музейних предметів. Є корисна інформативна табличка з описаними методами відновлення об'єктів за типами матеріалів.
Посилання на ресурс: https://www.nps.gov/museum/publications/conserveogram/21-06.pdf
Опис ресурсу: Посібник призначений для культурних інституцій. У ньому є практичні рекомендації щодо надання першої допомоги культурній спадщині з акцентом уваги на гуманітарну допомогу та відновлення. Питання утилізації наслідків стихійного лиха (затоплення) подано на сторінках 75-76: How to make a flooded site safe / Як зробити затоплену ділянку безпечною.
Посилання на ресурс: https://www.iccrom.org/sites/default/files/2018-10/fac_handbook_print_oct-2018_final.pdf
Опис ресурсу: Посібник призначений для культурних інституцій. У ньому є практичні інструменти щодо надання першої допомоги культурній спадщині з акцентом уваги на гуманітарну допомогу та відновлення. Питання утилізації наслідків стихійного лиха (затоплення) та відновлення об'єктів подано на таких сторінках:
Посилання на ресурс: https://www.iccrom.org/sites/default/files/2018-10/fac_toolkit_print_oct-2018_final.pdf
Опис ресурсу: Це платформа для установ культурної спадщини. У розділі 3.7 Salvage and Recovery (3.7. Порятунок і відновлення) подано основні кроки порятунку колекцій музеїв внаслідок повені.
Посилання на ресурс: https://www.conservation-wiki.com/wiki/Emergency_Preparedness_%26_Response#Salvage_and_Recovery
Опис ресурсу: Посібник призначений для установ, які намагаються запобігти знищенню й розкраданню об'єктів культурної спадщини у кризовій ситуації. Це покрокова інструкція щодо евакуації колекцій культурної спадщини в екстремальних умовах. Інформації по порятунок об'єктів внаслідок затоплення немає.
Посилання на ресурс: https://www.iccrom.org/sites/default/files/publications/2022-04/ukr_0_manual_endangered_heritage_emergency_evacuation_of_heritage_collections_web_iccrom_2022.pdf
Ресурси із рекомендаціями щодо порятунку об'єктів культурної спадщини, пошкоджених водою, за типами матеріалів:
Опис ресурсу: Подано рекомендації щодо порятунку та відновлення пошкоджених водою меблів і дерев'яних предметів. Описано, як переміщувати об'єкти, осушувати предмети, боротись зі цвіллю, працювати з чутливими і крихкими частинами.
Посилання на ресурс: https://www.nps.gov/museum/publications/conserveogram/07-07.pdf
Опис ресурсу: Подано рекомендації щодо порятунку та відновлювлення пошкоджених водою книг та записів (CD, DVD, касети, відеокасети). Описано методи відновлення та осушення об'єктів та подальше зберігання їх.
Посилання на ресурс: https://www.nedcc.org/free-resources/preservation-leaflets/3.-emergency-management/3.6-emergency-salvage-of-wet-books-and-records
Літак авіакомпанії Azerbaijan Airlines, який виконував рейс із Баку до Грозного, зазнав аварії поблизу міста… Читати більше
У столиці на 25 грудня оновили графіки стабілізаційних відключень світла. Їх запровадили на Різдво через… Читати більше
Під час масованої російської атаки вранці, 25 грудня, на енергетику України окупанти вдарили по Прикарпаттю,… Читати більше
Минулої доби, 24 грудня, найактивніше ворог атакував Покровський напрямок: там Сили оборони відбили 60 штурмів. Також… Читати більше
У Кривому Розі надзвичайники завершили аварійно-рятувальні роботи після ракетної атаки вдень 24 грудня. Про це повідомили в… Читати більше
Після нічних пусків безпілотників вранці на Різдво російська федерація масовано атакувала Україну, використавши балістичні та… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.