Швеція надає Україні 250 міношукачів: для чого це рішення

В Україну  шведське агентство з надзвичайних ситуацій (MSB) направить 250 міношукачів, щоб допомогти убезпечити райони, які постраждали від повені після руйнування греблі Каховської гідроелектростанції.

Про це йдеться на сайті швецького Уряду, пише Рубрика.

У чому проблема?

Як писала Рубрика, у ніч на 6 червня, російські загарбники здійснили підрив Каховської гідроелектростанції, що розташована за декілька кілометрів від тимчасово окупованого міста Нова Каховка Херсонської області.

В Укргідроенерго заявили, що Каховська ГЕС повністю зруйнована і відновленню не підлягає.

Пізніше стало відомо, що на Херсонщині заборонили купатися у водоймах, ловити і споживати рибу.

За оцінками міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського, аграрії не зможуть повноцінно використовувати 1-1,5 млн га сільськогосподарських земель внаслідок підриву Каховської ГЕС

У пресцентрі Сил оборони попереджають, що в купах уламків та сміття, яке знесло водою з Каховського водосховища та зараз прибиває до узбережжя, зокрема Одеси, можуть бути небезпечні предмети.

Яке рішення?

"Швеція та ЄС рішуче засуджують руйнування Каховської ГЕС у Херсонській області. Ця подія свідчить про новий рівень руйнування критично важливої ​​громадянської інфраструктури України. Швеція продовжуватиме надавати рішучу підтримку Україні доти, доки це буде необхідно, і ми продовжуватимемо чинити тиск на Росію", — сказав міністр цивільної оборони Карл-Оскар Болін.

Як це працює?

Вартість обладнання, яке Швеція має намір поставити найближчим часом, оцінюється в 15 млн шведських крон (близько 1,4 млн доларів).

"Міни, розкидані після вибуху греблі, становлять серйозну загрозу для життя та здоров'я цивільного населення в цьому районі. Шведська місія допоможе прискорити важливу роботу з розмінування", — додав Болін.

Довідка

Через підрив Каховської ГЕС у зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них на лівобережжі Херсонщини.

Станом на ранок 14 червня середній рівень підтоплення становить 2,13 метра. За ніч вода спала на 32 сантиметри. Загалом під водою залишаються 3103 будинки, 28 населених пунктів на деокупованій частині Херсонської області.

Від сіл Заповіт, Бобровий Кут та Бургунка Бериславського району Херсонщини, які були затоплені внаслідок підриву Каховської ГЕС, повністю відійшла вода.

На Миколаївщині станом на 14 червня рівень води в річці Інгулець знизився на 2,78 метра. Всього затоплено було 369 будинків, вода відійшла від 226 будинків. В населених пунктах, де рівень води знизився, комісії розпочинають роботу з фіксації завданої шкоди внаслідок підтоплення.

Свіжі дописи

  • Новини

Трамп жорстко закликав Путіна зупинити війну проти України

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп пригрозив росії новими податками, тарифами та санкціями, якщо війна проти… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

На війні загинув 68-річний командир штурмової групи ГУР Костянтин Жук

На фронті прикриваючи відхід побратимів загинув 68-річний командир штурмової групи ГУР полковник Костянтин Жук. Це… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Справа про неналежну оборону Харківщини: за генерала Галушкіна внесли заставу, а генерала Горбенка відправили під варту

Печерський райсуд Києва оголосив запобіжний захід колишньому командирові 125 окремої бригади ТрО Артурові Горбенку, який… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

У Давосі започаткували Глобальну раду GovTech: деталі

У швейцарському Давосі, в рамках Всесвітнього економічного форуму, було засновано Глобальну раду GovTech. Про це… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

У прокат виходить документалка про іноземців в українській армії: як підтримати фільм

Наприкінці січня в Україні відбудеться прем’єра фільму “Одного літа в Україні”, що розповідає про іноземних… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

В Україні побудують другу чергу найбільшої в Східній Європі вітроелектростанції: у Давосі підписали угоду

У Давосі українська група ДТЕК та данська Vestas, яка є провідним світовим виробником вітрових турбін,… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.