"Літні пригоди без шкоди": ДСНС та ЮНІСЕФ запустили безпекову кампанію для дітей та молоді - навіщо це рішення
ЮНІСЕФ та Державна служба з надзвичайних ситуацій запустили комунікаційну кампанію "Спільно до безпеки. Літні пригоди без шкоди" про безпечну поведінку на воді, з вогнем і правила мінної безпеки.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці ДСНС, пише Рубрика.
У чому проблема?
Вибухонебезпечні предмети становлять смертельну загрозу. Найбільш розповсюджені з них: різні види протипіхотних мін, мінометні та протитанкові міни, артилерійські та танкові снаряди, різні види ручних гранат тощо.
Як відомо, на деокупованих територіях, зокрема Київщині, піротехніки й досі вилучають і знищують їх.
Вибухонебезпечні предмети можна знайти на вулицях, дитячих майданчиках, у покинутих будинках, зруйнованих будівлях, на заміському відкритому просторі.
Зазначимо, що для дітей та молоді розпочалися літні канікули. Зазвичай більшість трагічних випадків виникає саме тоді, коли діти залишаються вдома самі, без нагляду дорослих.
Яке рішення?
Кампанію запустили для того, щоб уберегти дітей, підлітків і молодь, а також нагадати їм алгоритми дій у разі виникнення небезпечної ситуації.
Як це працює?
Як зазначив директор Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям Олександр Чекригін, ДСНС не лише рятує, а й активно навчає!
"Переконаний, що підвищення обізнаності із правилами безпеки може зберегти життя та здоров'я. Формування безпечного середовища для малечі – пріоритет для ДСНС і Держави", зазначив рятувальник.
Як повідомляють, у с. Липівка Макарівського району відбувся престур для ЗМІ, під час якого піротехнічно-водолазний підрозділ ДСНС обстежив водойму і прибережну зону на наявність вибухонебезпечних предметів.
Саме ця територія була одним із місць дислокації ворога під час окупації Київщини. З води вилучено 4 артснаряди та гранату, що будуть знешкоджені.
Для обстеження використовували роботизовані системи, зокрема надводний та підводні дрони. Окрім того, наглядно продемонстрували небезпеку відпочинку на воді у населених пунктах, де тривали активні бойові дії.
Переглянути матеріали кампанії можна за покликанням.
Нагадаємо, у Макарові на Київщині для учнів облаштували унікальний клас в укритті. Бомбосховище у навчальному закладі виконує одразу дві функції – безпеки й освіти.
Також на території львівської школи відкрили сучасний дитячий майданчик. Через закритий доступ будівельної техніки до внутрішнього простору роботи велися майже вручну.