Чому глушник іржавіє і як з цим боротися своїми силами
Вихлопна система автомобіля – одне зі слабких місць для корозії. Варто лише залишити глушник без уваги на рік-другий, як ви виявите, що він весь покрився іржавими плямами. Процес може відбуватися ще швидше, якщо глушник чи резонатор у автомобіля не рідні – іржа проїдає їх за лічені місяці. Щоб такого не трапилося, не варто економити на якості, краще вибрати глушники Ланос із гарної легованої сталі за помірною ціною. Однак навіть дорогі запчастини потерпають від корозії. Щоб врятувати їх від передчасного руйнування, доведеться зробити деякі спеціальні маніпуляції.
Звідки береться іржа?
Глушник автомобіля починає іржавіти з трьох причин:
- Вплив вологи: Глушник постійно піддається впливу вологи, особливо якщо автомобіль експлуатується в умовах високої вологості або в районах з високим рівнем вологості повітря.
- Солі на дорозі: У зимовий час на дорогах використовують солі для боротьби зі снігом та ожеледицею. Ці солі потрапляють на глушник під час руху та сприяють утворенню іржі.
- Вплив хімічних речовин: На глушник також можуть потрапляти кислоти, нафтопродукти або інші агресивні речовини.
Попри те, що новий глушник зазвичай покритий захисним шаром, через механічні пошкодження або тертя цей шар неминуче руйнується і металева поверхня глушника вступає в прямий контакт з речовинами зі списку вище.
Як захистити вихлоп?
Якщо вузол уже почав іржавіти, цей процес не зупинити — пошкоджений елемент краще замінити, доки корозія не поширилася далі. Однак від іржі можна захиститись до її появи. Для цього треба зробити дренажний отвір, через який стікатиме рідина. Виберіть ділянку на нижній частині глушника, де варто очікувати скупчення води або конденсату. Зазвичай це ближче до задньої частини. Просвердліть отвір у вибраному місці. Розмір отвору повинен бути достатнім для ефективного відведення води, але не таким, щоб пошкодити структуру глушника. На область навколо дренажу нанесіть захисне покриття. Можна використовувати термостійку фарбу чи антикорозійку.
Ще один спосіб захисту можна використовувати при заміні старого глушника на новий. Щоб продовжити термін життя нової деталі, обробіть її від іржі зсередини. Для цього рекомендується використовувати суміш графітового мастила та розчинника в пропорції 1 кг на 1 л. Склад замішується, після чого заливається в трубу глушника. Щоб нічого не витекло, треба закрити другий кінець та залишити деталь на один день. За цей час розчинник випарується, а мастило залишиться. Глушник готовий до встановлення.