Про розробку юного винахідника пише dev.ua, інформує Рубрика.
У чому проблема?
"За 2022 рік в Україні сталося 18 628 ДТП із постраждалими, в яких загинула 2791 особа та 23 145 осіб отримали травми", – розповідав заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький.
Основними причинами таких аварій стали:
Одного разу Богдан також став очевидцем ДТП, коли прямував до ліцею громадським транспортом. На одному з перехресть вузьких вуличок Львова трапилась дорожньо-транспортна пригода. Постраждалих на той момент не було, але подія фактично паралізувала рух по всій вулиці.
Яке рішення?
На створення проєкту хлопця надихнула дорожня небезпечна ситуація, яку він побачив на власні очі.
16-річний школяр Богдан Главацький створив "розумний" світлофор.
Як зазначають, свій проєкт підліток презентував на Міжнародному конкурсі European Exhibition of Creativity and Innivation «Euroinvent — 2023, де здобув дві золоті медалі:
Фото: dev.ua
Як це працює?
Про ситуацію хлопець розповів своєму науковому керівнику і вони вирішили додати в процес регулювання дорожнього руху трохи автоматики.
Вони довго добирали варіанти електронних пристроїв для авто та дороги, але усі з них вимагали великих грошей та зміни Правил дорожнього руху.
Був проведений аналіз наявних пристроїв, що забезпечують безпеку руху. Виявилося, що є величезна кількість засобів відеоконтролю, котрі дають змогу швидко і точно визначити, хто з водіїв порушує правила руху.
У чому полягає розробка?
Головним завданням проєкту хлопця, за його словами, став пошук способу як максимально швидко донести інформацію про небезпеку всім без винятку учасникам руху.
"Я довго перебирав варіанти електронних пристроїв, які вмонтовуються в автомобіль, чи світлових інформативних табло над перехрестям, але все це вимагало у випадку реалізації величезних капіталовкладень та внесення змін до Правил вуличного руху, при чому по всьому світу одночасно", — згадує Богдан.
Вирішили використати світлофор, який у випадку виявлення імовірної небезпеки вмикає червоне світло для усіх учасників дорожнього руху. А коли небезпека зникне, світлофор знову переходить в штатний режим роботи.
Що відомо про програмне забезпечення на "розумного" світлофора
Для розробки хлопець використав програмне забезпечення Arduino. По суті він в систему контролю трафіку додав лише декілька рядків коду, але всі вони виявилися дуже корисними.
Софт, прописаний у програмі, аналізує ситуацію кожних 20 мілісекунд.
Зазначають, що переобладнання одного світлофора, встановленого на українських вулицях, коштуватиме 100 доларів.
Нагадаємо, у Київській політехніці студенти створюють унікальний вітчизняний колінний протез.
Також ми розповідали, як на Харківщині створили машину для розмінування, що знешкоджує протипіхотні міни.
Папа Римський Франциск залишається в критичному стані після ранкового респіраторного кризу. Йому необхідне переливання крові,… Читати більше
Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше
У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше
У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше
У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що триває міжнародна робота та нові перемовини з партнерами. За… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.