Про це пише Reuters, посилаючись на результати дослідження Програми розвитку ООН.
У звіті повідомляють, що майже дев'ять із десяти людей обох статей мають фундаментальні упередження щодо жінок, причому цей показник практично не змінився за десятиліття.
Як відзначили у ПРООН, у 38 досліджуваних країнах щонайменше одне упередження щодо жінок мають 84,6% опитаних. За 10 років їхня частка зменшилася лише на 2,3%.
Водночас майже половина людей у світі вважають, що чоловіки є кращими політичними лідерами, а 43% – що чоловіки краще керують бізнесом.
Навіть за умови, коли жінки й чоловіки мають однаковий рівень освіти, то за результатами дослідження, виявилося, що розрив у їхніх доходах зберігається. Середній розрив у доходах становить 39% навіть у тих 57 країнах, де жінки статистично освіченіші за чоловіків, свідчить дослідження.
Окрім того, в організації наголошують, що кожен четвертий опитаний виправдовує ситуацію, коли чоловік б'є свою дружину.
Оскількі культурні упередження й досі перешкоджають розширенню прав і можливостей жінок, світ навряд чи досягне гендерного паритету до 2030 року, як передбачали цілі ООН, підкреслюють у звіті.
У ПРООН вважають, що прогрес у боротьбі з нерівністю зупинила, зокрема, "криза людського розвитку" через пандемію COVID-19. Саме тоді багато жінок втратили дохід, відзначають в організації.
Водночас відбувався сплеск жіночих правозахисних соціальних рухів, як-от Time's Up і MeToo в Сполучених Штатах, свідчить дослідження.
Проблему гендерних упереджень ООН вивчає за допомогою Індексу гендерних соціальних норм, що базується на даних міжнародної дослідницької програми World Values Survey (WVS).
Повідомляють, що у дослідженні використали результати опитувань за 2010–2014 і 2017–2022 роки з територій, де проживають 85% населення світу, відзначає видання.
Раніше в ООН заявили, що для досягнення гендерної рівності у світі знадобиться 300 років. Серед процесів, що свідчать про сповільнення прогресу в досягненні рівності, в ООН назвали:
Нагадаємо, що прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес анонсував ухвалення закону про гендерну рівність, який вимагатиме більш рівного представництва жінок і чоловіків у політиці, бізнесі та інших сферах суспільного життя.
Як писала Рубрика, на панельній дискусії Мюнхенської безпекової конференції своїм досвідом того, як європейські уряди досі демонструють сексизм у ставленні до політиків, поділилися очільниця Європейської комісії Урсула Фон дер Ляєн та очільниця уряду Фінляндії Санна Марін.
Контактні лінзи стали незамінним аксесуаром для багатьох людей, які бажають покращити свій зір та отримати… Читати більше
Кабінет міністрів схвалив проєкт державного бюджету на 2025 рік до другого читання. Про це повідомив прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль,… Читати більше
Социальные сети открывают широкие возможности пользователям. Теперь блага современности дают возможность продвигать бизнес, зарабатывать деньги,… Читати більше
8 листопада Міністр фінансів України Сергій Марченко та Регіональний Директор Світового банку у справах країн… Читати більше
Російські окупанти сьогодні, 8 листопада, завдали ракетного удару по Сумській громаді. Ціллю ворога стала критична… Читати більше
У Тернополі військовослужбовець Василь Мартюк заснував сокарню — підприємство, яке переробляє фрукти та овочі на… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.