Фото: Дмитро Перов
Про це пише Рубрика, посилаючись на відповідну петицію, яку зареєстрував активіст Дмитро Перов.
У чому проблема?
Як писала Рубрика, уночі 1 червня внаслідок падіння уламків російських ракет у Києві загинули 3 людей, серед яких дитина.
Після цієї трагедії, у Києві перевірили понад 91%, тобто 4,2 тисячі укриттів та сховищ: дві третини з них – придатні як укриття.
"На сьогодні, коли столиця потерпає від ворожих обстрілів проблема облаштування укриття залишається надзвичайно актуальною. Хрещатий парк є одним з найулюбленіших місць для прогулянок серед киян, однак найближчі укриття знаходяться біля станцій метро "Майдан Незалежності", "Хрещатик" та "Поштова площа", які знаходяться досить далеко від парку…", — зауважує Дмитро Перов.
Яке рішення?
У приміщенні водогону теоретично можна було б облаштувати укриття для декількох сотень людей.
Окрім того, така ініціатива допомогла б зберегти памʼятку та інтегрувати її у міське середовище, зазначають у тексті петиції.
Фото: З відкритих джерел
Як це працює?
"Комплекс водогону зберіг величезний підземний резервуар для зберігання води, який можна облаштувати під об'єкт укриття для відвідувачів парку Володимирська гірка", – пояснює Перов.
Фото: З відкритих джерел
З його слів, у схожому приміщенні водогону на Печерську вже облаштували бомбосховище.
Фото: Дмитро Перов
Фото: Дмитро Перов
Довідка
Перший міський водогін – це комплекс будівель 1872-1874 років, розташований на Володимирському узвозі, 6.
Будівлі поєднують деревʼяне різьблення і цегляну кладку. Там залишилися останні вцілілі елементи нижнього водогону. Ця мережа забезпечувала питною і технічною водою усе Верхнє місто.
У березні 2023 року забудовник ТОВ "Етрекс" виграв позов у Верховному Суді щодо права забудувати ділянку з історичними будівлями багатоповерховим ТРЦ. Бенефіціаром ТОВ є уродженець рф Дмитро Буряк.
На початку квітня дах однієї з історичних будівель почали демонтувати. Пізніше Київська міська рада розірвала договір оренди землі з забудовником.
Нагадаємо, що українська студія архітектури Makhno Studio показала проєкт зупинки-укриття, яку можна звести за допомогою технології 3D-друку.
Як ми писали раніше, наземний громадський транспорт Києва у разі оголошення повітряної тривоги довозитиме пасажирів до найближчого укриття, а після відбою оплата проїзду зберігатиметься протягом години.
Також у Києві укриття обладнають автоматизованою системою відкриття, аби під час повітряної тривоги до них був гарантований доступ.
23 лютого в Німеччині голосують на дострокових виборах до Бундестагу, які визначать політичне майбутнє країни.… Читати більше
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп "впевнений", що зможе домовитися про припинення вогню в Україні… Читати більше
У ніч на 23 лютого російські загарбники застосували проти України 267 безпілотників. Сили протиповітряної оборони… Читати більше
На фронті минулої доби, 22 лютого, було зафіксовано 112 бойових зіткнень Сил оборони України з російськими… Читати більше
У ніч 23 лютого російсько-окупаційні війська атакували Київську область безпілотниками. У столиці працювали сили протиповітряної оборони,… Читати більше
22 лютого, увечері російські загарбники атакували балістикою Кривий Ріг, внаслідок чого одна людина загинула, ще п'ятеро отримали поранення… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.