У Києві збудують футуристичну зупинку-укриття від Makhno Studio: як працює це рішення
Українська студія архітектури Makhno Studio показала проєкт зупинки-укриття, яку можна звести за допомогою технології 3D-друку.
Про це розповів засновник студії Сергій Махно в Instagram.
У чому проблема?
Як писала Рубрика, уночі 1 червня внаслідок падіння уламків російських ракет у Києві загинули 3 людей, серед яких дитина.
"Сьогодні питання безпеки – найболючіше для наших міст. Ми в Makhno Studio, як українська архітектурна студія, прагнемо зробити все можливе, щоб захистити кожного українця. Тож знайшли найбільш надійне та економічно найвигідніше рішення", – йдеться в дописі Сергія Махно.
Яке рішення?
За його словами, зупинка-укриття стане надійним порятунком для мешканців українських міст, забезпечуючи захист від обстрілів та уламків.
Як розповідають творці проєкту, окрім того, що "футуристичний та інноваційний дизайн сховища впишеться в будь-який міський ландшафт", а ще зупинка-сховище стане надійним порятунком для мешканців українських міст, оскільки зможе забезпечувати захист від обстрілів та уламків.
Показали відео будівництва першої в Україні школи за допомогою 3D-принтера: у чому рішення
Як це працює?
Технологія 3D-друку дасть змогу дуже швидко виготовляти й масштабувати зразки на всю територію країни, зазначають фахівці.
Наразі бетонна суміш для будівництва зупинки вже пройшла випробування на міцність і здатність захистити людей від небезпеки, відзначають у Makhno Studio.
"Ключовим є те, що проєкт продукується за технологією 3D-друку, це дозволяє дуже швидко виготовляти й масштабувати зразки на всю територію країни", – додають у студії.
Перша зупинка має з'явитися у Києві, кажуть у команді. У випадку, якщо проєкт знайде підтримку серед місцевих влад, громад й інших потенційних партнерів, його масштабують.
Архітектори запрошують до співпраці місцеві адміністрації, громадськість, комерційні й некомерційні організації.
"Це проєкт, який потрібен країні просто зараз. Тож особисто запрошую органи влади, громадськість, комерційні та некомерційні організації до співпраці задля безпеки кожного українця", – додає Махно.
Як ми писали раніше, наземний громадський транспорт Києва у разі оголошення повітряної тривоги довозитиме пасажирів до найближчого укриття, а після відбою оплата проїзду зберігатиметься протягом години.
Також у Києві укриття обладнають автоматизованою системою відкриття, аби під час повітряної тривоги до них був гарантований доступ.