Рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС стабільний, – Енергоатом
Рівень води у Каховському водосховищі та у ставку-охолоджувачі Запорізької АЕС достатній для забезпечення потреб станції.
Про це повідомляє НАЕК "Енергоатом" у Телеграмі.
"Попри підрив російськими окупантами греблі Каховської ГЕС, ситуація залишається стабільною та контрольованою", – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що станом на 20:00 11 червня рівень води у Каховському водосховищі в районі Нікополя становить 9,04 м, а у ставку-охолоджувачі Запорізької АЕС – 16,67 м, і цього цілком достатньо для забезпечення потреб станції.
В Енергоатомі нагадали, що енергоблоки ЗАЕС не працюють з вересня 2022 року, а тому відтоді активного випаровування води зі ставка-охолоджувача не відбувається.
Довідка
Державна інспекція ядерного регулювання України 8 червня 2023 року видала розпорядження Державному підприємству НАЕК «Енергоатом» про обмеження експлуатації енергоблока №5 Запорізької АЕС, як об'єкта державного нагляду, станом «холодний зупин».
Німецькі експерти занепокоєні ситуацією на Запорізькій АЕС після підриву росіянами Каховської греблі, але поки що не бачать актуальної загрози радіоактивного зараження.