Про це повідомляють команди TEMB Military й Griselda, пише Рубрика.
У чому проблема?
Підрив дамби спричинив екологічну катастрофу, площа затоплених територій становила 139 квадратних кілометрів. Під водою опинилися сотні будинків. Висока вода відрізада людям можливість евакуюватися самостійно.
Евакуація з підтопленої Херсонщини на цей час продовжується.
Яке рішення?
Чат-бот "Евакуація з води" дозволяє скоординувати роботу рятувальників, які займаються евакуації людей з затоплених районів Херсонської області.
Це бот для тих, хто потребує евакуації або чиї родичі потребують евакуації, зокрема якщо вони не виходять на зв'язок. Також варто повідомляти, якщо родичів чи вас уже евакуювали, кажуть розробники.
Як це працює?
"Система надає можливість не пропустити запити від потерпілих, а також забезпечує розуміння, хто взяв на себе конкретний запит та чи виконали його.
Більше того, це безпечний шлях передачі своїх координат на противагу публікації в Telegram чатах, де можуть сидіти колаборанти та російські військові", – зазначають розробники.
Для того, щоб отримати допомогу, потрібно перейти в чат-бот у Telegram і залишити запит на допомогу.
Фото: TEMB Military й Griselda
Бот сортує запити із використанням нейронних мереж і передає їх відповідним підрозділам ДСНС, Херсонської ОВА та волонтерам. Розробники кажуть, що він обробляє повідомлення про потерпілих людей і тварин за "лічені секунди", тому рятувальники можуть відразу виїхати на порятунок.
Як зазначають, інформацію не розміщують на відкритих ресурсах, як Google Maps, щоб люди не стали мішенню для російського вогню.
Скористатися ботом можна за посиланням. Обіцяють надати зворотний зв'язок якомога швидше.
Фото: Скріншот
За першу добу роботи чат-бота вже було отримано 500 звернень, більшість з них має декількох людей та тварин на один запит.
Також для самих волонтерів, розробники створили окремий чат у Signal. Там вони можуть обрати регіон, у якому надають допомогу, та комунікувати з іншими рятувальниками.
"Коли волонтери беруться за виконання запиту, вони використовують емоджі, що відповідають різним статусам: "В роботі", "Виконано успішно" та "Виконано неуспішно". Ця інформація автоматично синхронізується із загальною системою, щоб уникнути дублювання роботи", – пояснюють організатори.
Додається, що організатори проєкту радять волонтерам звертатися безпосередньо до них для отримання додаткової інформації та координації подальших дій через Telegram-акаунт @temb_support.
Нагадаємо, що у Німеччині зоозахисники провели акцію проти екоциду в Україні під назвою "росія нас потопила".
12 лютого відбулася зустріч Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та Міністра фінансів Сполучених Штатів Америки Скотта Бессента,… Читати більше
Президент США Дональд Трамп мав телефонну розмову з російським лідером володимиром путіним вранці 12 лютого.… Читати більше
Міністр фінансів США Скот Бессент привіз до Києва Угоду про партнерство, яка включатиме економічну співпрацю… Читати більше
В Україні з 1 вересня 2025 року щомісячної доплати для педагогічних працівників будуть збільшені. Виплати зростуть вдвічі.… Читати більше
11 лютого Європейська Комісія оголосила про завершення формування Аудиторської ради Ukraine Facility, призначивши трьох досвідчених… Читати більше
Президент Володимир Зеленський заявив, що якщо Україна не стане членом Північноатлантичного альянсу, то необхідно «будувати… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.