Львівський ІТ Кластер передав військовим безпілотник Shark
29 травня спільнота Львівського ІТ Кластера передала безпілотник Shark для потреб аеророзвідки артилерійської бригади. Передача відбулася в межах ініціативи Victory Projects, яка спрямована на підтримку бізнесу, військової, критичної та цивільної інфраструктури, а також зміцнення безпеки регіону.
Безпілотник Shark виробництва Ukrspecsystems – це багатофункціональний безпілотний літальний комплекс для широкого спектру завдань. Він забезпечує можливість повністю автономної розвідки, спостереження, чіткої ідентифікації та розпізнавання з великої відстані на значній висоті.
"Цей безпілотник – це допомога не тільки військовим, а усім українцям, бо ми усі хочемо закінчити війну якнайшвидше. Вже найближчими днями цей безпілотник разом з нами поїде на фронт і приступить до роботи. Кілька днів тому, його "брат" допоміг виявити та знищити російську систему С-300", – зазначає Олег Берестовий, військовослужбовець.
Управління безпілотником потребує високої кваліфікації персоналу. Адже операторам доводиться працювати під постійною радіоелектронною боротьбою противника. Як зазначають військові, Shark може підніматися на висоту в півтори кілометри і залітати в тил противника на щонайменше на 40 кілометрів. Цього достатньо для того, щоб знайти цілі, зокрема радіолокаційні станції противника чи системи ППО. До реалізації проєкту Shark долучилось п'ять компаній-учасниць Львівського ІТ Кластера: BotsCrew, Eleks, Leobit, Sigma Software та SoftServe.
"Для нас важливо підтримувати як гуманітарні, так і військові ініціативи. Це позиція нашої компанії, адже ми хочемо перемоги і робимо все від нас можливе: донатимо, працюємо, щоб підтримувати економіку та допомагаємо військовим. Однозначно це не остання участь компанії Leobit у Victory Projects. Такі ініціативи об'єднують і заохочують інші компанії донатити ще більше", – зазначає Олекса Стельмах, директор і засновник компанії Leobit.
"Ми активно долучаємося до різних кампаній, які покликані приблизити перемогу. Співпрацювати з Кластером в цьому напрямку простіше, адже так легше об'єднатися з іншими компаніями та закрити певну потребу військових. Ми будемо долучатись до інших проєктів в межах Victory Projects, адже якщо є можливість допомогти, то ми завжди долучаємось", – додає Олег Пилипчак, технічний директор компанії BotsCrew.
Вартості БПЛА та його особливих технічних характеристик не розголошують. У межах Victory Projects діє понад 10 проєктів, які мають різні напрямки: від забезпечення критичної інфраструктури терміналами Starlink до модернізації Повітряного командування Захід. Сьогодні загальна вартість усіх Victory Projects становить – 76 615 000 гривень.
"Я вдячний компаніям спільноти, які долучаються до наших ініціатив. Війна триває, економічна ситуація непроста. Тому кожен внесок надзвичайно цінний. Victory Projects – це не разова ініціатива. А системна постійна робота. Наша спільнота перебуває в тісному контакті із військовими, що дозволяє максимально швидко обробляти їхні запити. Приміром, з моменту запиту на Shark до сьогоднішньої передачі минуло всього декілька тижнів. Тому приєднуйтесь, щоб разом наближати нашу перемогу", – зауважує Степан Веселовський, СЕО Львівського ІТ Кластера.