Студенти Київської політехніки створюють вітчизняний колінний протез: у чому рішення
Студенти Київської політехніки у лабораторії механіко-механічного інституту створюють вітчизняний колінний протез.
Про розробку повідомили на фейсбук-сторінці КПІ ім. Ігоря Сікорського.
У чому проблема?
Розробники кажуть, що в Україні запит на протези орієнтовно становить 50 тисяч на рік. При тому що закуповується лише 5 тисяч.
Яке рішення?
Студенти працюють із біоматеріалами, розраховують їх на міцність для того, щоб при переломі була фіксація – таким чином кістки зростатимуться.
Майбутні інженери у тандемі з хірургами-практиками досліджують та вдосконалюють апарати фіксації біомеханіки.
Як це працює?
За основу для своїх розробок взяли апарат Єлізарова, який дозволяє продовжити або змінити форму пошкоджених кісток, а також — зберегти кінцівки у разі надскладних переломів.
"Лікарі говорять, як воно має працювати з точки зору анатомії, а ми – розраховуємо з точки зору інженерних кріплень та тиску", – кажуть розробники.
Результати досліджень вже застосовують на практиці.
"Взяти найкраще, прибрати найгірше та зробити ідеальний український продукт!", — кажуть майбутні інженери з Механіко-машинобудівний інститут, КПІ ім. Ігоря Сікорського.
У співпраці з лікарями інженери розробляють методи, що можуть відновити пошкоджені кістки.
"Наше завдання – за три роки створити технологію виготовлення протезів. Якщо у нас вийде розробити український протез та знайти виробника, який зможе виготовляти їх серійно, то ціна на такі протези значно впаде", — кажуть студенти.
Планується використати технологію ЗД-друку для виготовлення протезу. Студенти сподіваються, що їхня розробка стане доступною.