Гормональні порушення в організмі жінки можуть стати причиною нерегулярної овуляції або її відсутності. У медицині такий клінічний стан отримав назву "ендокринне безпліддя". У 40% випадків жіночого безпліддя це основна причина неможливості завагітніти.
Чому так трапляється й наскільки ефективним є лікування безпліддя, спричиненого ендокринними факторами? Ми дізналися в експертів медичного центру "Омега-Київ".
Порушення процесу овуляції може виникати через патології гіпофіза, гіпоталамуса, неправильну роботу щитоподібної залози, дисфункцію яєчників. Також причинами такого безпліддя є високий рівень чоловічих гормонів, низький рівень естрогену, полікістоз яєчників, зайва вага.
Коли в жіночому організмі спостерігається гормональний дисбаланс й рівень жіночих гормонів низький, плодове яйце не може прикріпитися до маткових труб і вагітність просто не настає.
Ще ендокринне безпліддя виникає на тлі постійного стресу, поганого харчування, малорухливого способу життя та якщо є інші хвороби репродуктивних органів.
Про ендокринне безпліддя говорять такі симптоми:
За наявності подібних ознак пацієнтці рекомендують пройти комплексну діагностику в гінеколога-ендокринолога https://omegamc.ua/ua/ginekolog-endokrinolog-kiev-levyy-bereg.html у приватній клініці "Омега-Київ". Прийом гормонів без призначення лікаря та самолікування можуть тільки погіршити ситуацію.
Для встановлення точного діагнозу фахівець проводить огляд жінки в кріслі, а також направляє на здачу аналізів. Показовими будуть аналізи крові на прогестерон, тестостерон, естроген, пролактин, а також фолікулостимулюючі та лютеїнізуючі гормони.
Спеціаліст складає повну клінічну картину, враховуючи інформацію про попередні вагітності, регулярність статевого життя, способи контрацепції тощо. Додатково пацієнтці можуть призначити УЗД щитовидки, органів малого таза, наднирників.
Комплексне обстеження дасть змогу виявити причину, чому запліднення не відбувається. Щоб виключити чоловічий фактор, чоловік паралельно проходить обстеження в уролога.
Насамперед потрібно скорегувати гормональний фон. Жінці прописують препарати, що стимулюють функцію яєчників, для нормалізації функції щитоподібної залози та інші. Усе це під контролем УЗД, щоб виявити оптимальний час для зачаття дитини.
Якщо вагітність не настає, парі пропонують провести підсаджування запліднених ембріонів (ЕКЗ) або інші репродуктивні технології, зокрема з використанням донорського матеріалу.
У столиці в КВЦ "Парковий" 14 листопада пройде третій Український Будівельний Конгрес. Захід стане майданчиком… Читати більше
"Укрпошта" з 11 листопада не прийматиме посилки в звичайних картонних коробках (не гофрованих), з випуклими… Читати більше
Канада намагається переконати інші держави зняти з України обмеження на використання зброї, що дозволить вражати… Читати більше
У Миколаєві відкривають простір неформальної освіти для дітей і підлітків віком 4-17 років, які постраждали… Читати більше
Фахівці Інституту вивчення війни (ISW) зазначають, що російський диктатор володимир путін демонструє свою незацікавленість у… Читати більше
На Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС) виявили витік води з імпульсної лінії. На даний час на… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.