Міністр освіти і науки погодився на пропозицію тренувати вчителів, які навчатимуть дітей управління безпілотниками

Пропозицію керівниці ГО "Центру підтримки аеророзвідки" Марії Берлінської щодо тренувань вчителів, які, зокрема, навчатимуть учнів шкіл керувати дронами, підтримав міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

Про це вони домовилися під час конференції hromadske "Муруємо вже!".

"Зараз [є] офіцери, яким по 19–20 років. Коли починалася моя війна, це були школярі. Їм зараз треба дуже швидко вчитися користуватися дронами, раціями, передавати інформацію тощо", — розповіла Берлінська.

Керівниця ГО "Центру підтримки аеророзвідки" запропонувала міністру ввести до державної програми вже зі старших класів підготовку до управління базовими технологіями, якими рятуються українські захисники.

"Ми готові безоплатно відтренувати українських вчителів. Для дітей це буде розвагою — ганяти на симуляторі на FPV дроні. Це не означає, що ми готуємо наших дітей воювати. До тої країни, яка готова, не прийдуть. Я вірю в мілітаризацію суспільства. Зараз літо, ми можемо відтренувати 1000–1500 вчителів, поки в них канікули", – заявила Марія Берлінська.

Берлінська зазначила, що таким чином націю підготують до того, що росія рано чи пізно знову буде намагатися здійснити вторгнення в Україну, бо "це війна на роки".

Керівниця ГО "Центру підтримки аеророзвідки" Марія Берлінська. Фото: hromadske

"Ми забезпечимо повністю обладнанням, інструкторами. Державі не потрібно нічого, просто взяти цю програму та втілювати її. Тисяча вчителів, кожен із яких навчить 100 дітей, — і ми вже маємо сто тисяч", — додала вона.

Міністр освіти і науки Оксен Лісовий відповів:

"Цю роботу ми вже робимо, маємо ресурси на це, зокрема матеріальну базу, шкільні майстерні. Так, не маємо підготовлених фахівців. Ми почули пропозицію: вона із великим задоволенням приймається. Тому попрацюємо цього літа і доб'ємося швидких результатів", — відповів Оксен Лісовий.

Раніше Рубрика повідомляла, що у Тернопільській області в місті Збараж запрацював практичний центр, де навчатимуть операторів дронів. Уперше в Україні такий центр запустили на базі коледжу.

Свіжі дописи

  • Новини

Ватикан: Стан Папи Римського Франциска залишається критичним

Папа Римський Франциск залишається в критичному стані після ранкового респіраторного кризу. Йому необхідне переливання крові,… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

У Львові прийняли програму популяризації культури донорства крові

Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Стійкість у єдності: у столичному метро відкрилася виставка до роковин повномасштабного російського вторгнення

У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Не мовчи – полон вбиває: у Запоріжжі відбулася акція в підтримку українських військовополонених та зниклих безвісти

У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

В Анкарі відкрилася віртуальна виставка “Війна впритул”: демонструє “наживо” наслідки злочинів росіян в Україні

У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Зеленський: Ми робимо конкретні речі, щоб розмови про Україну й про всю Європу відбувалися за участі України і Європи

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що триває міжнародна робота та нові перемовини з партнерами. За… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.