Екорішення: на Закарпатті до кінця цього року побудують перший сміттєпереробний завод
Сміттєпереробний завод, що обслуговуватиме 27 громад, будують на Закарпатті.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Закарпатської обласної ради, пише Рубрика.
У чому проблема?
Проблема сміттєзвалищ, а простіше – що робити з десятками чи вже сотнями мільйонів тон шкідливого для людини сміття, – чи не найпекучіша екологічна проблема по всій Україні.
На сьогодні понад 90% з усього сміття – це полімери, які не розпадаються. Це і шкідливі відходи, це і небезпечні відходи, це батарейки і лампи, це медичні відходи, які у нас належним чином теж не переробляються.
Крім того, більшість звалищ не мають навіть елементарного ізолюючого обладнання, фільтраційних споруд, які б не дозволяли шкідливим речовинам, що утворюються внаслідок розпадання сміття, потрапляти в навколишнє середовище.
Яке рішення?
У всіх розвинутих європейських країнах збільшується кількість сміттєпереробних заводів, тому це нові робочі місця й поліпшення екологічного стану країни.
Як це працює?
Зазначається, що перший в Закарпатській області сміттєпереробний завод, який будують у селі Яноші Берегівського району, має запрацювати до кінця 2023 року.
Планується, що сюди довозитимуть сміття з усього району та, можливо, Мукачівського. Пункти для збору сміття планується встановити у 27 громадах Берегівського району.
"Наразі тут іде підготовка до облаштування першої черги заводу. Зокрема – споруджується полігон для відходів, який передбачає кілька шарів ґрунту та спеціальних сумішей", – зазначили в облраді.
Загальна площа будівництва складає близько 30 гектарів. Відомо, що уряд Угорщини додатково виділив 2,5 мільйонів євро на добудову заводу.
Нагадаємо, що будівництво сміттєпереробного заводу у Львові теж завершать до кінця цього року.
До того ж у Гостомелі на Київщині після року перерви відновив роботу один з провідних виробників скляної тари в Європі – завод Vetropack.