Повернення до української: на Луганщині освітнім закладам після звільнення будуть потрібні адаптаційні програми
Для всіх навчальних закладів Луганської області після деокупації потрібно буде розробити спеціальні освітні програми для переходу на навчання українською мовою.
Про це заявив директор Департаменту освіти та науки Луганської обласної військової адміністрації Юрій Стецюк під час форуму "Освіта Луганської області: відновлення та реінтеграція".
"За умови повної деокупації, як ми це бачимо, необхідно розробити типові перехідні адаптаційні освітні програми з переходу на навчання українською мовою в закладах освіти, які тимчасово окуповані з 2014 року", наголосив освітянин.
Стецюк зазначив, що це дуже складне питання. Очільник освітнього департаменту додав, що варто також передбачити мотиваційні переваги для педагогів, які будуть згодні працювати на звільнених територіях.
Учасники освітнього форуму також запропонували розробити план для вчителів, які б працювали на Луганщині вахтовим методом.
Як вважають експерти, таким чином молоді фахівці зможуть розповісти про Україну, життя та можливості. А також дати спеціалістам можливість обміну досвідом.
Нагадаємо, що українською мовою в повсякденному житті спілкується 61% українських громадян.
Як показують результати дослідження, найбільший приріст частки україномовного населення спостерігається:
- у південному регіоні (+23%),
- у Києві (+23%),
- у східному (+19%) регіоні України.
Своєю чергою, Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що програми розвитку української мови мають бути на всіх деокупованих територіях.