Верхня палата парламенту Швейцарії підтримала реекспорт зброї в Україну

Сенат Швейцарії (верхня палата парламенту) погодив поправку до закону про військові матеріали, яка може розблокувати реекспорт зброї у треті країни, зокрема в Україну.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на парламент Швейцарії.

"Рада кантонів хоче дозволити іншим країнам передавати військову техніку, куплену у Швейцарії, за певних умов. Рада ухвалила відповідну парламентську ініціативу від Комісії з безпекової політики. Законодавчий проект, що ґрунтується на іншій ініціативі, вже перебуває на стадії розробки", наголошують у заяві.

Як зазначили, поправку до закону підтримали 22 голосами, проти виступили 17 депутатів, ще четверо утрималися.

Сенат Швейцарії пропонує, щоб договір про заборону реекспорту зброї був обмежений 5 роками. Також умовою є те, що країна, яка хоче передати зброю швейцарського виробництва, не повинна бути:

  • стороною конфлікту,
  • порушувати права людини,
  • не здійснювати своє право на самооборону.

Додамо, що рішення про реекспорт зброї не ухвалено остаточно, тепер нижня палата парламенту Швейцарії повинна проголосувати за цю ініціативу.

Що відомо про блокування Швейцарією постачання зброї в Україну

Як відомо, Швейцарія з 1815 року дотримується політики нейтралітету. Берн не постачає свою зброю для ведення війни, не надає іншої військової допомоги.

Окрім цього, вона не дозволяє реекспорт своєї зброї в треті країни. Це стосується і війни в Україні.

Швейцарія з лютого 2022 року надала Україні лише фінансову та гуманітарну допомогу. У травні 2023 Берн зробив крок до постачання Україні озброєння.

Проте, як писала Рубрика, нижня палата парламенту Швейцарії – Національна рада – відхилила законопроєкт, відомий як "Lex Ukraine", який дозволив би третім державам передавати Україні зброю швейцарського виробництва.

Довідка

Дискусія про зброю для України триває і після рішення Національної ради. Як зауважує сайт законодавчого органу Швейцарії, на розгляді в парламенті перебуває кілька пропозицій на цю тему. Зокрема йдеться не про виняток, а про фундаментальні зміни до так званого закону про військові матеріали.

Раніше уряд у Берні (Федеральна рада) відмовляв Німеччині, Іспанії та Данії в проханнях про зброю Україні, посилаючись на цей чинний, який забороняє постачання зброї в зони бойових дій.

Наразі Федеральна рада Швейцарії може дозволити реекспорт виробленої в країні зброї лише у виняткових випадках, наприклад якщо Рада Безпеки ООН засудить війну росії проти України.

Однак цей варіант виключений, оскільки рф має в Радбезі ООН право вето.

Свіжі дописи

  • Новини

Швейцарія скасувала концерт російської оперної співачки Нетребко: у чому причина

У швейцарському Люцерні на вимогу уряду однойменного кантону скасували концерт російської оперної співачки Анни Нетребко.… Читати більше

Wednesday May 1st, 2024
  • Новини

В Очеретиному, де зараз точаться бої, досі залишається майже 200 місцевих жителів, – голова ОВА

Російська армія продовжує наступати в районі Очеретиного в Донецькій області. Наразі у місті знаходиться 198… Читати більше

Wednesday May 1st, 2024
  • Новини

У Німеччині екстремісти спалили будинок глави Rheinmetall за постачання зброї в Україну

Ліві екстремісти з руху RAF вночі 29 квітня спалили садовий будинок гендиректора концерну Rheinmetall Арміна… Читати більше

Wednesday May 1st, 2024
  • Новини

На Сумщині ввели додаткові обмеження у зв’язку з постійними обстрілами росіян

На Сумщині обласна військова адміністрація ввела додаткові обмеження у 15 прикордонних громадах, що межують з… Читати більше

Wednesday May 1st, 2024
  • Новини

Понад 700 “Цирконів”, “Оніксів”, ракет Х-69 та “Калібрів”: у ГУР розповіли про орієнтовні запаси зброї рф

Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило орієнтовні запаси росії ракет типу “Циркон”, “Онікс”, "Калібр"… Читати більше

Wednesday May 1st, 2024
  • Новини

Найманці з Непалу масово дезертирують з російської армії, – розвідка

Найманці з Непалу, які прибули воювати проти України в лавах російської армії, масово дезертирують. При… Читати більше

Wednesday May 1st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.