53,8% ветеранів уже зараз потребують допомоги у зміцненні здоров’я. Результати опитування
Результати опитування показали, що в Україні 53,8% ветеранів уже зараз потребують допомоги у зміцненні здоров'я.
Як інформує Рубрика, про це йдеться в дослідженні "Потреби ветеранів", що його днями опублікував Український ветеранський фонд Мінветеранів.
Це перше комплексне дослідження потреб і запитів ветеранів та військових, проведене в Україні з 2014 року.
У чому проблема?
Відповідаючи на питання: "Яких пільг у системі охорони здоров'я бракує на сьогодні?" ветерани назвали такі послуги:
- санаторно-курортне лікування
- протезування в Україні
- лікування складних травм/хвороб за кордоном
- лікування ПТСР та акубаротравми (контузії).
Ветерани, між іншим, вбачають велику проблему в тому, що "командири на сьогодні не зважають взагалі на неврологічні та психіатричні захворювання" і немає єдиної позиції стосовно того, що з цим робити. Говорячи про психологічну та психіатричну допомогу для військових, ветерани зокрема наголошують на нестачі належно кваліфікованих кадрів.
Дослідження показало, що ветерани відокремлюють військову медицину від цивільної. Вважають, що у зв'язку з війною та додатковим фінансуванням закладів охорони здоров'я для військових та ветеранів, якість надання послуг в них, зокрема в шпиталях, вища, ніж в цивільних медичних закладах.
На думку ветеранів, погіршення ситуації варто очікувати після завершення війни. Так ситуацію коментують учасники фокус-груп: "більшість людей після демобілізації будуть мати проблеми зі здоров'ям і будуть звертатися до закладів охорони здоров'я, які не спроможні надати їм достатній рівень медичної допомоги."
Також Рубрика повідомляла, що уже восени в Україні запрацює інститут помічника ветерана.