fbpx
Сьогодні
14:53 04 Чер 2023

У столиці запустили чат-бот, де можна оцінити стан укриття: для чого це рішення

Фото: МВС України

Для мешканців столиці запустили чат-бот, який дозволяє самостійно оцінити стан укриттів.

Про це повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін, пише Рубрика, голова Підкомітету з питань видатків державного бюджету Леся Забуранна у Facebook

У чому проблема?

Як писала Рубрика, ще 17 травня через численні скарги мешканців столиці щодо закритих укриттів, які надійшли під час ракетної атаки, у Києві планували перевірити та відкрити всі бомбосховища.

Проте, 1 червня, росія вчергове атакувала Київ 10 ракетами з ОТРК "Іскандер". Троє людей через ворожу атаку загинули, серед них 9-річна дитина, оскільки вони не встигли сховатися в укриття.

Столичний мешканець Ярослав, чия дружина загинула під час цієї атаки, розповів, що люди прибігли вночі до укриття, але їм не ніхто не відкрив.

Ця трагедія унаочнила проблему доступності укриттів, яка актуальна не лише для Києва. 

У Києві перевірили 96 укриттів. Спостерігачі знайшли лише 73% укриттів, інші 27% за зазначеними на онлайн-мапі адресами виявити не вдалося.

Яке рішення?

Для мешканців столиці запустили чат-бот, який дозволяє самостійно оцінити стан укриттів.

"Для зручності та пришвидшення збору інформації, створили з командою спеціальний чат-бот. Кількість заявок необмежена, тому якщо знаєте про декілька проблемних локацій, також пишіть у наш чат-бот. Після обробки заявки одразу працюватимемо над вирішенням проблеми з усіма органами влади. Будемо тримати вас в курсі! Безвідповідальність породжує смерть! Тому закликаю нікого не бути байдужим!", – зазначила Забуранна.

Як це працює?

У чат-боті "Відкрий укриття" потрібно вибрати район Києва, а далі – вказати вулицю, де розташоване укриття.

Спочатку бот запитає, чи є постійний доступ до укриття.

чат-бот, перевірка укриттів

Фото: Скріншот

Далі попросить оцінити загальний стан приміщень ("сухе й комфортне", "брудне й завалене майном", "сире або затоплене", "аварійний стан").

Також потрібно відповісти, чи створені необхідні умови в укритті і чи є у ньому необхідне майно (місця для сидіння й лежання, питна вода). Насамкінець бот пропонує оцінити стан укриття від одного до п'яти.

Чат-бот "Відкрий укриття" доступний за покликанням.

Нагадаємо, що у громадській організації "ЛУН Місто" створили мапу закладів по всій території України, які мають укриття.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: