"Мирний план" Індонезії: міністр оборони назвав його схожим на російський
Так званий "мирний план", який представив міністр закордонних справ Індонезії Прабово Субіанто на безпековому саміті у Сингапурі, більше схожий на російський.
Про це заявив міністр оборони України Олексій Резніков на безпековому форумі "Діалог Шангрі-Ла", що проходить у Сингапурі, повідомляє SCMP.
Український очільник міністерства оборони назвав ініціативи Індонезії "дивним планом", який з ним ніхто не обговорював.
"Я постараюся бути ввічливим. Це схоже на російський план, а не на індонезійський", наголосив Резніков.
Міністр підкреслив, що низка країн готова організувати мирні переговори між Україною та рф, але українцям потрібні "знаряддя, щоб ми закінчили цю війну".
У своєму заключному слові очільник українського міністерства висунув ідею про те, що Китай, можливо, може переконати росію припинити війну як "старший брат" Москви, натякаючи на відносини між Радянським Союзом і колишнім комуністичним блоком.
"Нам зараз не потрібен фасилітатор. Наша країна все ще веде війну", – підкреслив Резніков.
Зазначимо, що спеціальний посланник Китаю у справах Євразії Лі Хуей провів 12-денне турне Україною, росією та чотирма іншими європейськими країнами. Метою було знайти спільну мову на шляху припинення російського вторгнення. Після поїздки він сказав, що "досить важко" посадити всі сторони за стіл переговорів.
Що відомо про так званий "мирний план", що пропонує Індонезія
Міністр закордонних справ Індонезії Прабово Субіанто на саміті у Сингапурі представив так званий "мирний план" для України.
Він зазначив, що "події в Україні" негативно впливають на людей в усьому світі, оскільки зросли ціни на продукти, енергетику.
Тому він сформулював власний "мирний план":
"Перше, негайно припинити вогонь і бойові дії. Друге, розвести війська з кожної сторони на 15 кілометрів від нинішньої лінії фронту та створити демілітаризовану зону, і третє, створити під егідою ООН миротворчу місію, яка стежитиме за дотриманням режиму припинення вогню".
Субіанто пропонує провести на "спірних територіях" референдум, щоб "визначити волю жителів".
Проте в МЗС та Офісі президента відхили план, нагадавши, що "спірних територій" немає, а є окуповані росією українські території.
Інші пропозиції щодо мирних ініціатив від країн
Нагадаємо, раніше низка країн, які нібито займають нейтральну позицію щодо війни в Україні, запропонували мирні ініціативи.
Мова йде про Китай, Бразилія та групу країн Африки. Більшість таких ініціатив пропонують поступки України.
Україна такі пропозиції відкидає та просуває власну формулу миру. Вона передбачає повне виведення російських військ та надання гарантій безпеки у радіаційні, ядерній, продовольчій та енергетичній сферах.
Президент Володимир Зеленський заявив, що мирний саміт України може пройти у липні – після 500 днів з початку повномасштабної війни. Швеція, Данія та Франція вже заявили про намір провести саміт.