fbpx
Сьогодні
11:42 03 Чер 2023

Зеленський: якщо Україна не отримає чіткого сигналу на саміті НАТО у Вільнюсі, то їй немає чого там робити

English version here

Не має сенсу брати участь у саміті НАТО у Вільнюсі, якщо за його підсумками Україна не отримає від Альянсу конкретних сигналів щодо того, коли вона може приєднатися до військового блоку.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський сказав в інтерв'ю WJS.

Глава української держави наголосив, що розуміє неможливість вступу України до НАТО, поки триває війна.

"Деякі країни НАТО так бояться Росії, що не готові бачити Україну у блоці. Якщо нас не бачать і не дадуть якийсь сигнал у Вільнюсі, я вважаю, що Україні нема чого робити на цьому саміті", підкреслив Президент.

Проте для Києва принципово важливо почути, що Україна зможе вступити до блоку після війни.

"Ми розуміємо, що не будемо в НАТО чи будь-якому потужному безпековому союзі упродовж цієї війни (поки триває ця війна – Ред.). Але скажіть, скільки життів коштує одна фраза на вільнюському саміті: Україна буде в НАТО після цієї війни", після того, як буде безпечно?" – додав Зеленський.

Журналіст запитав українського лідера, які його передчуття з приводу Вільнюса. На що Зеленський сказав, що не знає, чи отримає Київ той сигнал, на який розраховує.

Як писала Рубрика, також український Глава наголосив, що станом на сьогодні українські Сили оборони вже готові до контрнаступу.

"Я вважаю, що на сьогодні ми готові це робити (проводити контрнаступ – ред.).Ми б хотіли деякі речі мати, але ми не можемо чекати на це місяці.Ми дуже віримо в успіх, я не знаю, скільки нам знадобиться часу", наголосив Глава держави.

Нагадаємо, раніше український лідер сказав, що йому складно назвати дату, коли почнеться контрнаступ.

Довідка

Тим часом глава МЗС Литви після зустрічі міністрів країн НАТО в Осло заявив, що Україні вже час дати чітку відповідь на запитання, як і коли вона може вступити в НАТО.

Своєю чергою, президентка Єврокомісії запропонувала варіант для України до вступу в НАТО.

Як писала Рубрика, запрошення України в НАТО до закінчення війни підтримують громадяни 5 країн.

Як свідчить результат опитування громадян п'яти країн, у Франції, Німеччині, Італії, Нідерландах та США існує суспільна підтримка початку процесу вступу України до НАТО навіть у той час, поки війна триває.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що країни Північноатлантичного альянсу надали Україні достатньо військової допомоги для звільнення захоплених росією територій, але готові робити ще більше для допомоги Києву.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: