Рішення для перемоги: для початку контранступу українські сапери почали розміновувати лінію зіткнення

У рамках підготовки до контрнаступу українські сапери розміновують території на лінії зіткнення. Усі маніпуляції відбуваються вночі і вручну, щоб не видати ймовірні позиції, звідки буде відбуватися наступ.

Про це пише The Washington Post.

У чому проблема?

Ще на початку вересня українські Сили оборони розпочали звільняти Харківщину та Херсонщину. У результаті наші захисники у Харківській області вийшли на кордон з росією, а на півдні звільнили Миколаївську область, крім Кінбурну, а також частину Херсонської області разом з обласним центром.

Проте через нестачу військової техніки та літаків ЗСУ вимушені були призупити наступ, щоб вберегти життя військових.

Україна з очевидних причин встановила тисячі мін уздовж лінії фронту.

Яке рішення?

Тепер, щоб просунутися на окуповану територію, Силам оборони потрібно позбутися їх.

42-річний командир інженерного підрозділу з позивним Клімат розповів журналістам, що такі роботи ведуть уже кілька тижнів.

Як це працює?

Як він наголосив, коли шлях розчищено, встановлюються знаки — подекуди з підсвіткою — які показують напрям у бік російських позицій.

Та розмінування на підконтрольних територіях — це лише перший етап, адже росія теж замінувала підступи до своїх позицій.

WP описує оборонну систему росіян у Запорізькій області, яка часто фігурує у розмовах про контрнаступ. Якщо Україні вдасться звільнити свої території в цьому регіоні, то далі вона зможе перекрити сухопутний коридор до Криму.

Кремль, намагаючись втримати окуповані території на Запоріжжі, перетворив величезні простори донедавна сільськогосподарських земель на фортецю з павутинням окопів та іншими перешкодами, які видно навіть з космосу.

Росіяни зробили все, щоб сповільнити потенційний контрнаступ ЗСУ.

"Росія створила масовану систему інженерних загороджень, які є серйозною перешкодою для мобільності військ. Росіяни встановлюють міни за схемою: одна лінія протитанкових мін, лінія протипіхотних мін поруч із мінами-пастками, а потім ще одна лінія протитанкових мін", — розповів полковник Сергій Матвейчук з управління інженерних військ ЗСУ.

Він додав, що протитанкові міни можна виявити за допомогою дронів, а от з протипіхотними ситуація складніша.

Після того, як українці пройдуть свої власні лінії, їм потрібно буде прорватися через російські мінні поля, і для цього потрібна більша швидкість.

Теоретично міни можна підірвати артилерійським вогнем, але, кажуть військові, це не дає впевненості, що всі вони знищені.

Більш сучасним методом є використання спеціального обладнання, яке призначене для пробивання такого роду оборони. Це механізовані розмінувальні засоби, лінійні заряди та інженерні танки.

В України є власні засоби розмінування, такі як УР-77 Метеорит радянської розробки. Водночас кілька сучасних інженерних танків надіслали й західні партнери, зокрема протимінні танки Leopard 2R, що є модифікацією знаменитого німецького бойового танка.

Матвейчук зазначає, що Leopard 2R може не тільки розміновувати, але й відштовхувати інші види перешкод, такі як паркани та насипи.

Та найкращий варіант для цієї роботи — десантна машина М1150 на базі шасі американського бойового танка М1 Abrams. Нагадаємо, що Київ звертався до Вашингтона щодо цієї техніки, але наразі вона не постачається.

Матвейчук назвав "проблемним" те, що в українській армії не вистачає інженерних танків та інших подібних засобів.

"Попри значну кількість озброєнь, наданих Україні для відбиття нападу агресора, проблемним питанням є забезпечення інженерних підрозділів інженерними танками та іншою технікою", — сказав він у коментарі виданню.

Як пише WP, якщо українські сили знайдуть шлях крізь мінні поля, то для швидкого прориву їм знадобиться далі застосувати загальновійськову стратегію. А тоді, в разі успішного прориву, українські сапери знову повернуться до роботи, мінуючи території уздовж лінії фронту.

Свіжі дописи

  • Новини

Генштаб: на фронті за добу відбулися понад 220 атак ворога, і майже половина – на двох напрямках

Протягом минулої доби, 23 листопада, на фронті російські окупанти найбільше тиснули на Покровському та Курахівському… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

Саміт COP29 затвердив фінансування у 300 мільярдів доларів щороку для боротьби з кліматичною кризою

Учасники Кліматичного саміту ООН COP29, який відбувався в Дубаї, досягли важливого рішення щодо кліматичного фінансування.… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

У КМВА розповіли про відбиття нічної атаки ворожих безпілотників

У ніч на 24 листопада російські загарбники вкотре атакували Київ безпілотними літальними апаратами. Ворожі дрони… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

Авіакомпанія Finnair скасовує майже 300 рейсів у грудні: це пов’язано зі страйком пілотів

Фінська авіакомпанія Finnair оголосила, що змушена скасувати майже 300 рейсів у грудні через акцію протесту… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

путін підписав закон щодо заборони у росії “пропаганди чайлдфрі”

Очільник Кремля володимир путін підписав законопроєкти про заборону "пропаганди чайлдфрі", тобто відмови від народження дітей та… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

У Греції комуністи напали на акцію з ушанування пам’яті жертв Голодомору: Україна вимагає розслідування

У грецькому місті Мандра комуністи напали на акцію українців, присвячену вшануванню пам’яті жертв Голодомору. Україна… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.