fbpx
Сьогодні
16:42 01 Чер 2023

Канада першою у світі змінить маркування цигарок: навіщо це рішення

Фото: Охорона здоров'я Канади

Канада планує посилити антитютюнову боротьбу: вона стане першою країною, яка змінить маркування сигарет, написавши на кожній цигарці попередження про шкоду куріння.

Про це пише Рубрика, посилаючись на CNN.

У чому проблема?

Канада планує скоротити вживання тютюнових виробів у країні до 5% серед населення до 2035 року. Щоб втілити це, зʼявляться нові правила зовнішнього вигляду, упаковки та маркування, які набудуть чинності від серпня 2023 року і запроваджуватимуться поетапно.

Яке рішення?

Таке маркування вирішили запровадити, щоб допомогти дорослим кинути палити. А також захистити молодь і тих, хто не палить, від тютюнової залежності й загалом зменшити привабливість тютюну.

Попередження на кожній окремій цигарці зроблять, аби курці "практично не змогли" його уникнути.

Як це працює?

На цигарках писатимуть "Тютюновий дим шкодить дітям", "Сигарети викликають лейкемію" або "Отрута в кожній затяжці". Це будуть повідомлення англійською і французькою мовами.

Ці правила набудуть чинності з 1 серпня, їх буду впроваджувати поетапно.

Як це відбуватиметься:

  • у роздрібних торговців попередження мають з'явитися до кінця квітня 2024 року;
  • сигарети великого розміру, king size, повинні мати маркування до кінця липня цього ж року,
  • цигарки звичайного розміру – до кінця квітня 2025 року.

Зазначимо, що найнижчий рівень паління у ЄС має Швеція, де палять менш як 5% населення. Це країна, яка близька до того, щоби оголосили себе "вільною від тютюнового диму", пише AР.

Для порівняння, у Франції в 2021 році близько третини опитаних заявили, що палили, приблизно чверть із них це робить щодня.

Що відбувається з палінням в Україні?

Після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну 40% опитаних українців стали більше вживати тютюн чи нікотин. Про це свідчать результати опитування за квітень 2023 року, яке провели МОЗ, ВООЗ і КМІС.

Найбільше опитаних, 83,3%, споживають цигарки промислового виробництва. Також 3,3% респондентів вживають електронні цигарки і пристрої для вейпінгу, а 3% користуються тютюновими виробами для електричного нагрівання.

Як писала Рубрика, в Україні оновлять маркування сигарет, щоби відповідати стандартам ЄС. Для оновлення маркування проаналізували досвід "прогресивних країн". Серед графічних наборів медичних попереджень обрали ті, які "показали найкращу ефективність".

Це маркування Канади, Австралії й Таїланду, а також неурядових організацій Vital strategy й "Діти, вільні від тютюну".

Зараз очікують реєстрації графічних наборів у Міністерстві юстиції, каже головний санлікар Ігор Кузін.

Окрім того, 11 липня 2023 року набуде чинності норма закону, яка забороняє рекламу електронних сигарет та приладів для нагрівання тютюну.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: