fbpx
Сьогодні
13:52 31 Тра 2023

Досвід Ізраїлю: в Україні з’явиться 20 Центрів життєстійкості - навіщо це рішення

English version here

Фото: Укрінформ

Опираючись на ізраїльський досвід, Міністерство соціальної політики планує відкрити в Україні 20 Центрів життєстійкості. Тут зможуть отримати соціально-психологічну допомогу 3,6 млн українців.

Про це під час Україно-Ізраїльського реабілітаційного саміту у Львові сказала заступниця міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Ганна Пророк, повідомляє кореспондент Укрінформу.

У чому проблема?

За даними ВООЗ, 15 млн громадян України потребують соціально-психологічної підтримки, з них 9,6 млн можуть мати проблеми з ментальним здоров'ям.

Посадовець наголосила на великій потребі відкриття таких центрів, адже соціальні дослідження показують, що 71% українців відчувають стрес або постійну тривожність.

Яке рішення?

"Зараз ми працюємо над створенням Центрів життєстійкості, використовуючи, зокрема, досвід ізраїльської поліції прав. Це будуть дружні безбар'єрні простори з соціально-психологічної допомоги.

Наразі планується відкрити 20 таких центрів в Україні, які зможуть охопити 3, 6 мільйонів населення", – зазначила Пророк.

Як це працює?

Заступниця міністра розповіла, що в центрі працюватиме мультидисциплінарна команда та менеджер з інформування. Він буде надавати допомогу із консультування щодо отримання різних соціальних послуг та долучення до навчальних заходів.

Також передбачають роботу психолога та координатора по роботі з волонтерами. За домовленостями Міністерства соцполітики з Посольством Ізраїлю в Україні навчання спеціалістів для центрів проводитимуть ізраїльські фахівці.

Зараз проєкт діє як пілотний, і громади запрошують до участі у створенні Центрів.

Територіальні громади, які хочуть, щоб у них створили такі центри, запрошують заповнити онлайн-форму до 1 червня 2023 року.

Нагадаємо, що у Львові 30 травня відбувається Україно-ізраїльський реабілітаційний саміт, який є платформою для розробки та імплементації комплексного плану фізичної та психологічної реабілітації на основі багаторічного ізраїльського досвіду, а також для діалогу та обміну ідеями про формування післявоєнного майбутнього та відновлення України.

Рубрика:
Суспільство

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: