Про це РБК-Україна повідомили джерела, близькі до української розвідки.
Що відомо про роботу заводу на цей час
Як розповів співрозмовник, саме виробництво повністю не зупинено, але робота заводу максимально ускладнена.
Він також уточнив, що внаслідок атаки вдалося знищити мережеві файлові сховища (NAS) об'ємом 50 терабайтів.
До того ж зникла і левова частка проєктної документації та креслень дослідно-конструкторських робіт за період з 2007 року по нинішній час.
Що відбулося з клієнтською базою
"Знищено клієнтську базу даних. Зашифровано доменну мережу (комп'ютери та серверне обладнання) на понад 200 пристроїв. Видалено всі наявні копії даних.
Порушено штатне функціонування програм 1С, СУП (система управління підбором персоналу), PML (система управління життєвим циклом виробництва), PDM (організаційно-технічна система забезпечення управлінням всією інформацією щодо виробів)", розповів співрозмовник.
Щоб відновити інформацію, заводу потрібно буде понад місяць.
Окрім цього, здійснено так званий "дефейс" офіційного сайту компанії. Це значить відбулося видалення web-сторінок та заміна їх на інші.
На цей час сайт "Донвард" закритий провайдером без жодних пояснень. За даними видання, адміністратори мережі сповістили співробітників про атаку, але не можуть назвати точні терміни відновлення.
"Очікується, що програмне забезпечення локально запрацює протягом трьох діб. На хоча б часткове відновлення інформації піде понад місяць.
Втім, багато даних втрачено остаточно. Наразі співробітники "Донвард" гарячково згадують, як працювали в докомп'ютерну еру", – зазначив інформований співрозмовник РБК-Україна.
Хто створив цей прецендент
Офіційно відповідальність за атаку взяло на себе хакерське угруповання "TWELVE", яке в квітні цього року "поклало" сервери федеральної митної служби рф.
Проте, за інформацією видання, акції подібних масштабів, як правило, відбуваються за співпраці з українськими спецслужбами. За даними джерел РБК-Україна, за атакою на "Донвард" стоять кіберсили ГУР Міноборони України.
Нагадаємо, як раніше заявили у Франції, Україні вдалося здійснити "справжню революцію", просунувшись на найвищий ступінь у своїй кіберобороні.
Як писала Рубрика, Україна офіційно приєдналася до роботи Центру НАТО з питань співробітництва в галузі кіберзахисту (CCDCOE).
Про це, зокрема, символізує підняття Державного прапору України в Таллінні біля штаб-квартири цієї установи.
У Запорізькій області добудовують третю підземну школу. В освітньому закладі навчатимуться 1000 дітей у дві… Читати більше
Росіяни б'ють з усіх типів зброї по центральній частині населених пунктів Куп'янської громади. Проте тут ні… Читати більше
Уряд ухвалив проєкт розпорядження, який передбачає зміни до переліку адміністративних послуг, які надаються органами виконавчої… Читати більше
Рішення Центрального банку росії (ЦБР) утримувати ключову ставку на рівні 21% може посилити дисбаланс в… Читати більше
Російський військовий вертоліт Мі-28 розбився у Воронезькій області, два члени екіпажу загинули. Про це повідомляє… Читати більше
Укрпошта пропонує українцям обрати найкращу поштову марку і блок серед випусків, присвячених важливим темам року.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.