fbpx
Сьогодні
20:58 29 Тра 2023

Парламент встановив 8 травня Днем пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Фото: Рубрика

Верховна Рада встановила 8 травня офіційний вихідним та  Днем пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років.

Про це народний депутат із парламентської фракції "Голос" Ярослав Железняк повідомив у Телеграмі, передає Рубрика.

За його словами, ухвалення закону "Про День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років" (№9278) підтримали 317 парламентаріїв.

голосування

Фото: Ярослав Железняк, ТГ

Документом передбачається, що День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років щороку відзначатиметься 8 травня.

Вихідний день відтепер також буде 8 травня.

Закон набуває чинності з наступного дня за днем його опублікування.

Своєю чергою міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в Телеграмі написав, що рішення Верховної Ради про встановлення 8 травня Днем пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років підтверджує європейський світогляд України.

"Тепер офіційно! Ми в одному ідеологічному контексті з цивілізованим світом – 8 та 9 травня ми відзначаємо разом зі всією Європою. Запроваджуючи 8 травня Днем пам'яті та перемоги над нацизмом, Україна доєднується до європейської традиції відзначення перемоги у Другій світовій війні. Відповідний законопроєкт №9278, внесений Президентом України, сьогодні ухвалила Верховна Рада 317 голосами "За", – написав міністр.

Він нагадав, що раніше Президент підписав указ, яким 9 травня визначено відзначення Дня Європи.

Ткаченко зазначив, що ці рішення є дійсно історичними, та підтверджують європейський світогляд України і процес позбавлення всього радянського.

Як відомо, вшановувати в Україні завершення Другої світової війни у Європі 8 травня почали громадські організації на початку 2000-х.

2014 року цей формат на урядовому рівні підтримав Український інститут національної пам'яті та Міністерство культури.

2015 року спершу Указом Президента, а потім законами про декомунізацію запровадили 8 травня як День пам'яті і примирення, святковим, але не вихідним днем, залишивши 9 травня Днем перемоги над нацизмом, адже суспільна думка тоді не була готова відмовитися від звиклої дати.

У 2022 році народний депутат Володимир В'ятрович вніс законопроєкт про скасування 9 травня, встановлення 8 травня Днем пам'яті й перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та пропонував 9 травня відзначати День Європи разом з Європейським Союзом.

У 2023 році Президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт про встановлення 8 травня Днем пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Окрім того, він підписав Указ, згідно з яким 9 травня Україна відзначатиме День Європи.

Рубрика:
Політика

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: