Екорішення: Good-Edi виготовляє чашки для кави, які можна з’їсти

Чашки для кави, які можна з'їсти, виготовляє австралійський краудфандинговий стартап Good-Edi. Його мета, це боротьба з одноразовими виробами, які мають поліетиленову оболонку.

Про це пише Bloomberg, повідомляє Рубрика.

У чому проблема?

Ідея стартапу виникла в колег Анійо Рахебі й Кетрін Гатчинс під час обідньої прогулянки в Мельбурні, коли вони побачили відро для сміття, переповнене одноразовими стаканчиками.

Довідка

За даними Програми ООН з навколишнього середовища, у світі щороку випускають понад 250 мільярдів паперових стаканчиків для напоїв із пластиковою оболонкою, і лише близько 1% цих чашок переробляють.

За словами консультанта Future Market Insights Inc Ісмаїла Сутарії, використання паперових стаканчиків для гарячих напоїв із пластиковим покриттям зросте більш ніж на 9% до 2025 року, а споживання сягне 166 мільярдів одиниць на рік.

Водночас міжнародні корпорації прагнуть скоротити відходи. Зокрема Starbucks хоче їх зменшити наполовину до кінця десятиліття й тестує багаторазові стаканчики на шести регіональних ринках. McDonald's також тестує контейнери, виготовлені з суміші натурального пластику та біоматеріалів.

Яке рішення?

Після "сотень годин на кухні" і близько 250 змін рецептів вони винайшли їстівну тару, яка біологічно розкладається.

Як це працює?

Така тара підходить і для гарячих, і для холодних напоїв. Вона складається із суміші житнього борошна, пшеничних висівок, вівсяних висівок, цукру, солі, кокосової олії та води. Винахідники стверджують, що контейнер залишається хрустким протягом 40 хвилин, якщо тримати в ньому гарячу напій, а холодний там можна зберігати близько восьми годин.

Утім, цей контейнер має смак несолодкого пшеничного печива, а також може збільшити вартість чашки кави на винос на один австралійський долар (0,63 американських долара), зауважує репортерка Bloomberg Businessweek.

У 2021 році компанія зібрала близько 98 000 доларів США через краудфандинговий сайт, і зараз виготовляє близько 500 чашок на день для кав'ярень, обсмажувальних і концертних майданчиків у всій Австралії. Цього року стартап хоче збільшити виробництво й розширити міжнародні продажі.

Подібні стартапи з виготовлення їстівних стаканчиків також є у Латвії і Болгарії, але питанням залишається їхня практичність і сприйняття споживами, додають у Bloomberg.

Нагадаємо, що унікальне обладнання для переробки відходів виготовляють на Рівненщині, вперше використовуючи NIR-інновації.

Також Рубрика повідомляла, що на Волині громада налагодила виробництво контейнерів для роздільного збору сміття.

Свіжі дописи

  • Новини

У Львові прийняли програму популяризації культури донорства крові

Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Стійкість у єдності: у столичному метро відкрилася виставка до роковин повномасштабного російського вторгнення

У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Не мовчи – полон вбиває: у Запоріжжі відбулася акція в підтримку українських військовополонених та зниклих безвісти

У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

В Анкарі відкрилася віртуальна виставка “Війна впритул”: демонструє “наживо” наслідки злочинів росіян в Україні

У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Зеленський: Ми робимо конкретні речі, щоб розмови про Україну й про всю Європу відбувалися за участі України і Європи

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що триває міжнародна робота та нові перемовини з партнерами. За… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

ЄС вивчає можливість конфіскації російських активів для відшкодування збитків Україні, – ЗМІ

Європейський Союз хоче конфіскувати частину заморожених російських активів та віддати їх Україні як компенсацію за… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.