Урбанрішення: Добропарк, що поблизу столиці, створює долину сучасного мистецтва
Поблизу Києва ландшафтний "Добропарк" планує створити долину сучасного мистецтва та просить відгукнутись українських художників і скульпторів.
Про свою ідею "Добропарк" повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці, пише Рубрика.
У чому проблема?
Ландшафтний "Добропарк" постраждав під час повномасштабного вторгнення росії. Київщина була окупована ворогом понад місяць.
Раніше ж він був локацією для проведення сімейних свят, виставок, концертів, фестивалів та інших культурно-масових заходів.
Сюди приїжджали відпочивати та помилуватися квітами сотні українців.
Сьогодні, через війну в країні тисячі громадян, а особливо дітей, постійно перебувають у стресовій ситуації через постійні обстріли військами російської федерації.
Тому приїхати подивитися на прекрасну природу чи сучасне мистецтво буде як можливість відволіктися від сьогодення хоч на мить.
"Ти живеш у війні й працюєш з війною", або Як працює мобільна група підтримки для переселенців
Яке рішення?
"Ми готові придбати декілька арт-інсталяцій, тому оголошуємо пошук робіт в долину сучасного мистецтва, яку наразі плануємо створити", зазначили у повідомленні.
Як це працює?
Тематика довільна, але має бути доречною до ландшафту парку.
Надають перевагу об'ємно-просторовим конструкціям зі скла, сталі, фарфору, кераміки.
Мета нової долини — разом із українськими митцями почати подорож у світ культури та мистецтва, щоб подарувати відвідувачам нові емоції та відчуття.
Що відомо про Добропарк
Добропарк — приватний дендрологічний парк в Україні, площею 300 га, розташований за 29 км від Києва. Парк вперше був відкритий у 2020 році та є локацією для проведення сімейних свят, виставок, концертів, фестивалів та інших культурно-масових заходів.
У рік відкриття на території парку росло:
- понад 1 млн тюльпанів 70-ти сортів,
- понад 25 тисяч кущів лаванди,
- 200 тис. бегоній,
- 100 тис. петуній.
- 1 млн. ліатрісу.
Також було висаджено 14000 дерев і кущів.
Нагадаємо, торік у травні у селищі Мотижин на Київщині відновив роботу зруйнований окупантами ландшафтний "Добропарк". Він відкрив сезон тюльпанів: висадили 3 млн квітів.
Окрім того, частину унікальної колекції "Писанки Відродження", яку вдалося врятувати зі зруйнованого російськими загарбниками "Добропарку" на Київщині, показав Музей етнографії національного заповідника "Давній Галич" на Прикарпатті 18 квітня.