Екорішення: американські інженери навчилися генерувати електроенергію з водяної пари в повітрі
Пристрій, який може генерувати електроенергію з водяної пари в повітрі, винайшли інженери з Массачусетського університету США. Його можна зробити практично з будь-якого матеріалу.
Як інформує Рубрика, про це пише Science Daily.
У чому проблема?
Зміна клімату може впливати на суспільство, економіку та екосистеми. Вона може призводити до екстремальних погодних явищ, втрати біорізноманіття, підвищеного ризику для здоров'я та вимушеного переселення людей.
А спалювання викопного твердого та рідкого палива супроводжується виділенням сірчистого, вуглекислого і чадного газів, а також оксидів нітрогену, пилу, сажі та інших забруднювальних речовин.
Яке рішення?
Секрет полягає в можливості наповнити матеріал отворами діаметром менше 100 нанометрів.
Довідка: товщина волосини людини становить 50 тисяч нанометрів. Саме таким чином зробили пристрій, який назвали Air-gen. Він здатний постійно виробляти кілька кіловатів енергії.
"Ми впевнені, у кожній громаді з'явиться своя екоспільнота": як працює "Школа екоактивізму"
Як це працює?
"Повітря навколо містить у собі гігантську кількість електричної енергії. Наприклад, кожна крапля води у хмарі має заряд, і їхня сукупність бере участь у народженні блискавок", — пояснили науковці.
Дослідники сподіваються, що цей метод зможе стати альтернативою викопному паливу і зрештою допоможе у боротьбі зі змінами клімату.
Раніше ми повідомляли, що у Києві організовують екоекскурсію на пост моніторингу повітря. Учасники екскурсії зможуть вперше відвідати столичний пункт моніторингу повітря.
Нагадаємо, дослідники з японського Університету Кітакюсю створили будівельний матеріал, замінивши пісок у бетоні та будівельному розчині на використані одноразові підгузки.