Рішення для перемоги: Німеччина передасть додаткові нові системи IRIS-T Україні
У Федеративній республіці Німеччині підписали додаткові контракти на постачання Україні нових систем протиповітряної оборони IRIS-T.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Телеграм посла України в Німеччині Олексія Макеєва.
У чому проблема?
Україні катастрофічно не вистачає повітряного флоту для того, щоб повноцінно закрити українське небо від російських ракет. Питання надання винищувачів від країн-союзників ще відкрите.
Тому потрібно максимально поліпшити протиповітряну оборону країни сучасними ППО, які можуть знищувати будь-які ракети ворога.
Яке рішення?
Нагадаємо, Німеччина передала Україні перший з чотирьох обіцяних зенітно-ракетних комплексів IRIS-T SLM 11 жовтня. Постачання наступних трьох систем планується наступного року.
У неділю, 16 квітня, Німеччина передала Україні другу із чотирьох обіцяних систем ППО IRIS-T (SLM).
Тепер, стало відомо, що у Німеччині підписали додаткові контракти на постачання Україні нових систем протиповітряної оборони IRIS-T.
Рішення для перемоги: німецький концерн хоче виробляти в Україні танки і бойові машини піхоти
Як це працює?
Відомо, що угоди на постачання систем підписали в Юберлінгені на Боденському озері.
"ЗРК IRIS-T від Diehl Defence, який українці називають "Іриска". Він вже врятував кілька українських життів", – зазначив посол.
🇩🇪 Iris-T Flugabwehrsystem von #DiehlDefence wird von den Ukrainern "Iriska" (Irischen) genannt. Es hat schon mehrere Ukrainischen Leben gerettet. Heute in Überlingen am Bodensee weitere Verträge unterzeichnet. Und diese Iris-T SLM/SLS units/launchers/Flugkörper bald in der 🇺🇦! pic.twitter.com/vPYRMQ8vjE
— Oleksii MAKEIEV 🇺🇦 (@Makeiev) May 26, 2023
Відмітимо, що в Україні буде більше десятка пускових установок IRIS-T.
Що відомо про зенітно-ракетний комплекс IRIS-T?
IRIS-T — найсучасніша система протиповітряної оборони, виготовлена в Німеччині. Розробка цих систем ППО завершилася лише у 2014 році. Вони призначені для захисту цивільного населення від ракетних ударів.
Ракета IRIS-T обладнана інфрачервоною головкою, яка наводить її на ціль. При цьому вона нічого не випромінює і не виявляє своєї присутності. Ракета може влучити в ціль на відстані до 40 км, але головка самонаведення захопить ціль тільки з відстані 20 км.
Системи IRIS-T, які Німеччина передала Україні, ймовірно, оснащені німецькими радарами TRML-4D. Вони здатні в режимі реального часу відстежувати більше півтори тисячі цілей. На відстані 250 км радар вже виявляє літак, а на 120 км вже супроводжує ціль та наводить ракети.
Нагадаємо, Німеччина передала Україні новий пакет військової допомоги, до якого увійшли зокрема радіолокаційна система повітряного огляду TRML-4D, безпілотники-розвідники Vector, антидронні системи.
Як писала Рубрика, Канада передає Україні 4800 автоматів та мільйон набоїв.