На фасаді музею Булгакова відкрили нову “українізовану” меморіальну дошку: навіщо це рішення

На фасаді київського "Літературно-меморіального музею Булгакова" відкрили нову памʼятну дошку на честь письменника.

Про це повідомляє активіст Олег Слабоспицький.

У чому проблема?

Оригінальний напис російською мовою на дошці, яку встановили ще у 1981 році, зазначав, що в будинку на Андріївському узвозі жив відомий російський та радянський письменник.

Яке рішення?

Тепер на памʼятній дошці написано: "У цьому будинку в 1906–1919 роках жив видатний киянин, лікар, письменник Михаїл Булгаков".

Як це працює?

За словами Олега Слабоспицького, дошку на честь "шовініста, українофоба й імперця" відкрили без погоджень, ще й поки в Україні тривають активні процеси з дерусифікації.

У Музеї Булгакова відповіли, що текст змінили за ініціативи колективу музею та відповідно до закону про функціонування української мови як державної.

Заміну також узгодили зі скульптуром оригінальної дошки Анатолієм Кущем.

У Музеї Булгакова також додали, що урочистого відкриття нової дошки не проводили й не витрачали бюджетні кошти на її встановлення.

Довідка

Літературно-меморіальний музей Михайла Булгакова відкрили в 1989-му як філію Музею історії Києва. Музею передали будинок №13 на Андріївському узвозі, там сім'я Булгакова жила із 1906 по 1919 роки.

Сам Булгаков приймав у будинку пацієнтів, коли працював лікарем, і писав перші твори. Дім також описаний у першому романі Булгакова «Біла гвардія» та п'єсі «Дні Турбіних».

У серпні 2022 року Спілка письменників України закликала закрити музей Булгакова через начебто антиукраїнську позицію письменника.

Директорка музею Людмила Губіанурі у відповідь на заяву дорікнула самій Спілці щодо її радянської спадщини.

"Перед тим, як ініціювати закриття музею Булгакова, вони мали б ініціювати виключення Булгакова зі Спілки письменників і позбавлення громадянства за антирадянську діяльність. Чим вони й займалися протягом своєї багатої історії", – написала Губіанурі.

Згодом міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко заявив, що музей і пам'ятник не варто чіпати.

Нагадаємо, МОН повідомило, що в оновленій шкільній програмі зарубіжної літератури залишать твори Булгакова, Гоголя та Ільфа і Петрова.

Свіжі дописи

  • Новини

У Близнюківській громаді зводять сучасне укриття для центральної лікарні: навіщо це рішення

У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Міноборони допустило до використання у ЗСУ ремонтно-евакуаційну бронемашину WZT-3

Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

В Україні запустили збір речей для стареньких з притулків: для чого це рішення

Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Україна має право на самооборону: в МЗС відреагували на заяву путіна про удар ракетою “Орєшнік” по Україні

Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

2000 подарунків для маленьких сердець: в Україні запустили акцію до Нового року для здійснення дитячих мрій

Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Був проти допомоги Україні: кандидат Трампа у генпрокурори США відмовився від посади

Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше

Thursday November 21st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.