Фото ОПУ
Це відбулося 23 травня під час перебування Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України на сході країни, де Глава держави взяв участь у привітанні морських піхотинців з професійним святом.
«Щодня на полі бою українська морська піхота доводить, що вона є потужною силою, яка знищує ворога, звільняє українські землі, виконує найскладніші завдання у найскладніших умовах», – наголосив Володимир Зеленський.
Фото ОПУ
Державна нагорода полковнику Паласу вручена «за особисту мужність і героїзм, виявлені в захисті державного суверенітету й територіальної цілісності України, самовіддане служіння українському народові».
Коментуючи відзнаку Микола Палас заявив: «Для мене честь отримати найвищу відзнаку України в День морської піхоти. Це особливий рід військ, який може виконувати надскладні задачі з моря, повітря і суші. Я пишаюся тим, що є частиною морської піхоти, яка вже увійшла в історію нашої держави. Ми живемо в часи, коли вирішується доля української держави. Сили оборони України зупинили ворога, який прийшов знищити наш народ і захопити наші землі. Ми вже звільнили частину окупованої території і зробимо все, щоб повністю вигнати загарбників з української землі».
Гагаузам є ким пишатися, адже полковник Палас за час служби в армії став прикладом мужності і професіоналізму, достойним громадянином України.
«Я вважаю, що кожен громадянин України, тим більше в ці складні часи, незалежно від етнічного походження, має бути патріотом держави і в різні способи допомагати захищати свою Батьківщину, – каже Микола Палас. – Я знаю про особливі настрої серед гагаузів України, а тим більше в Гагаузькій автономії в складі Республіки Молдова. Так от, хочу сказати, що сьогоднішня росія – це ворог, який прийшов нас вбивати і знищувати незалежно від нашого етнічного походження. Їхня мета – відновлення імперсько-радянського гібриду за рахунок України, а також Молдови. Десятки гагаузів в складі сил оборони України, зокрема морській піхоті, воюють проти загарбників. Є загиблі і поранені хлопці. Ці жертви не є марними, тому що українська армія не дала збутися злочинним намірам москви повернути наші народи в рабське ярмо. Попереду багато роботи, але ми вже зберегли українську державність. Так само, по суті, ми захистили Гагаузьку автономію і Республіку Молдова, адже рашисти мали плани не тільки на Україну. Ми вже зупинили насадження штучного міфу про "русский мир", який несе вбивства, розруху і насилля. Міф, в якій вірить частина гагаузів. Час скинути ці шори і стати вільними людьми поряд з усім цивілізованим світом».
Фото ОПУ
ДОВІДКА
Микола Палас народився 26 травня 1980 року в гагаузькому селі Дмитрівка Болградського району. Виховувався у багатодітній родині вчителів, має ще чотирьох братів, троє з яких так само служать в українській армії. Одружений, виховує трьох дітей.
Микола Дмитрович закінчив Одеський інститут сухопутних військ. Протягом 17 років проходив службу в 25-й окремій повітрянодесантній бригаді. На фронтах російсько-української війни – з перших днів, був поранений.
Навесні 2014 року перебував разом із ротою десантників 25-ї бригади в Криму, де відмовився переходити на бік ворога і здавати зброю. На ультиматум росіян Микола Палас відповів, що у десантників «достатньо вогневих засобів і боєприпасів для відбиття атаки». У результаті роті єдиній з усіх підрозділів ЗСУ в Криму вдалося покинути захоплений півострів зі зброєю і технікою.
У 2018 році полковник Палас очолив новостворену 35-ту окрему бригаду морської піхоти ВМСУ імені контр-адмірала Михайла Остроградського. В 2021 році передав командування полковнику Юрію Андрієнку, якого 23 травня теж було відзначено найвищою державною відзнакою.
Микола Дмитрович є повним лицарем ордену Богдана Хмельницького (2015, 2021, 2022 рр.). Також в липні 2014 року був нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.
Сьогодні полковник Палас боронить Україну в Донецькій області.
Іван Капсамун
22 лютого, увечері російські загарбники атакували балістикою Кривий Ріг, внаслідок чого одна людина загинула, ще п'ятеро отримали поранення… Читати більше
Папа Римський Франциск залишається в критичному стані після ранкового респіраторного кризу. Йому необхідне переливання крові,… Читати більше
Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше
У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше
У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше
У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.