Уже восени в Україні запрацює інститут помічника ветерана: навіщо це рішення
Інститут помічника ветерана в Україні запрацює вже з осені, сподіваються у Міністерство у справах ветеранів.
Про це в інтервʼю "Радіо Свобод" заявила міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна, пише Рубрика.
У чому проблема?
Під час бойових дій, які відбуваються через повномасштабне вторгнення росії на українські землі, сотні українських захисників отримують поранення різного ступеня тяжкості.
Після лікування захисники стикаються з бюрократичними перепонами, часто залишаються зі своїми проблемами сам на сам замість того, щоб повноцінно відновлюватися та повертатися до цивільного життя.
Яке рішення?
Проєкт спочатку запрацює в чотирьох областях: Львівській, Вінницькій, Дніпропетровській і Миколаївській.
Генеральна директорка Директорату стратегічного планування та євроінтеграції Мінветеранів Світлана Березіна пояснила, що саме буде виконувати інститут помічника ветерана.
"Інститут помічника ветерана функціонуватиме за принципом "рівний – рівному". До обов'язків помічника входитиме індивідуальний професійний супровід ветеранів у межах переходу від військової служби до цивільного життя.
Йдеться про консультування, організаційну роботу, представлення інтересів тощо. Простою мовою – це спрямування та допомога в отриманні довідок, допомога в тому, де і як пройти програми підвищення кваліфікації або, наприклад, отримати підтвердження сертифікатом наявних навичок, куди працевлаштуватись та багато інших послуг", зазначила чиновниця.
Рішення для перемоги: двоє ветеранів АТО зібрали понад 3 млн гривень на гастроскоп для військового госпіталю
Як це працює?
На рівні районів створять сервісні центри, які надаватимуть ветеранам послуги, зокрема і в електронному форматі. Міністерство підписало також меморандум з асоціацією ЦНАПів, аби там створили вікно для ветеранів.
Спочатку помічників буде чотириста. Їх підготують і навчать.
Лапутіна зазначила, що пріоритетом є те, що помічники будуть саме з числа ветеранів або членів родин, "тому що це люди, які будуть працювати за принципом "рівний — рівному".
Помічник, зокрема, допоможе правильно звернутися до відповідної інституції по відповідну довідку, отримати допомогу.
"Тобто вони знатимуть проблеми ветеранів. Але треба їм трошки додати навичок і комунікаційних, і інформаційних, щоб повністю володіли нормативно-правовою базою, переліком послуг і т. ін. І я думаю, що з осені цього року проєкт вже запуститься, вже помічники ветерана будуть зустрічати", наголосила Юлія Лапутіна.