У ПФУ розповіли про можливість українців підвищити розмір пенсії самим: як працює це рішення
Громадяни України можуть самостійно регулювати розмір своєї майбутньої пенсії, для цього роблячи добровільні внески. Однак, ця послуга не доступна для всіх.
Про це пише Рубрика, посилаючись на роз'яснення Пенсійного фонду України (ПФУ).
У чому проблема?
Нагадаємо, до Верховної ради внесений новий законопроєкт про пенсійну реформу. Він передбачає обов'язкову участь у системі накопичувального пенсійного забезпечення всіх категорій працюючих осіб до досягнення ними 55 років та обов'язкову сплату роботодавцями пенсійних внесків на користь найманих працівників.
Згідно з проєктом, роботодавці сплачуватимуть:
- 1% у 2023 році,
- 1,5% у 2024 році,
- 2% у 2025 році від розміру заробітної плати працівників.
А з державного бюджету буде надходити співфінансуванння на паритетних засадах.
Яке рішення?
У ПФУ зазначили, що спрощений механізм добровільної участі громадян у системі пенсійного страхування дозволяє впливати на розмір пенсії, яка буде призначена людині після досягнення пенсійного віку.
Як це працює?
Як повідомляють у Пенсійному Фонді, завдяки добровільним внескам можна підвищити розмір майбутньої пенсії.
- Для тих, хто офіційно не працює, добровільно сплачені внески – це набутий страховий стаж та заробітна плата для майбутньої пенсії,
- для працюючих – збільшена заробітна плата, додали в прес-службі.
Однак, за нових умов, добровільно сплачувати страхові внески на пенсійне страхування можуть лише особи, які не отримують пенсію, тобто не є пенсіонерами.
"Отже, якщо людина вже отримує пенсію, то новий механізм сплати добровільних внесків не для неї", підкреслили в повідомленні.
Натомість збільшити пенсійні виплати пенсіонера можна, за допомогою благодійних пожертв.
У разі здійснення персоналізованої благодійної пожертви 70 % суми спрямовується для виплати пенсії обраному пенсіонеру, а решта 30% – як фінансовий ресурс на фінансування пенсій інших пенсіонерів, пояснили у ПФУ.