Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" сказала заступниця міністра юстиції Ірина Мудра, повідомляє "Укрінформ".
"Наразі ми перейшли від політичних декларацій до юридично зобов'язуючих документів. І власне договір, який було підписано у Рейк'явіку, це є документ, який покладає певні обов'язки на країн-учасників такого договору. До договору долучилися 41 країна, ще три країни перебувають на стадії погодження такого долучення, та Європейський Союз. Шість країн, членів Ради Європи, не підписали цей договір", – розповіла Мудра.
За її словами, на сьогодні триває процедура створення органів управління підписаного договору.
"Це міжнародна організація, в якій буде працювати секретаріат, власне, це є робочий орган, який буде займатися збором інформації щодо доказів завданих збитків, шкоди. Буде правління в цій організації, яке буде верифікувати зібрані докази та включати, власне, заявки та претензії до самого Реєстру. Та буде найвищий орган – конференція учасників сторін, яка складатиметься з усіх учасників, які долучилися до цього договору, – це 44 країни буде і ЄС, яка власне буде призначати виконавчого директора та приймати правила та процедури роботи цього реєстру. Ми плануємо, щоб реєстр запрацював на повну, починаючи з серпня місяця. До цього часу ми узгодимо всі необхідні кроки щодо створення органів управління та фінансування цієї організації", – пояснила заступниця міністра.
Вона розповіла, що шість країн, які не підписали договір про створення Реєстру, "це так звані друзі російської федерації – Вірменія, Азербайджан, Боснія та Герцеговина, Угорщина, Сербія і Туреччина".
"Проте хочу сказати, що три з цих шести країн власне підтримали в листопаді минулого року Резолюцію про репарації, яка була прийнята Генеральною асамблеєю ООН, а саме – Боснія і Герцеговина, Туреччина та Угорщина – вони проголосували за резолюцію. Тому ми очікуємо, що після додаткових перемовин з цими країнами вони все-таки долучаться до Реєстру", – сказала Мудра.
Заступниця міністра нагадала, що участь у реєстрі відкрита.
"Після підписання договору протягом невизначеного часу будь-які інші країни, які підтримували Резолюцію, можуть долучитися до цього Реєстру. І ми будемо працювати з цими країнами. Адже я нагадаю, це 94 країни, які підтримали в листопаді цю Резолюцію", – сказала Мудра.
Вона також зазначила, що Реєстр збитків від агресії рф, не присуджуватиме компенсації, а збиратиме доказову базу: "Реєстр збиратиме інформацію та включатиме власне в базу даних всіх осіб, які заявляться , та доказову базу. Наступний крок, другий етап, – це створення компенсаційної комісії, яка буде мати мандат, буде мати компетенцію розглядати всю інформацію, яка буде заявлена в Реєстр, присуджувати суми і , відповідно, буде компенсаційний фонд , який буде джерелом виплати рішень цієї компенсаційної комісії".
Мудра зауважила, що ці рішення будуть ухвалюватися спільно з міжнародною спільнотою, а не виключно Україною, "хоча Україна там буде відігравати досить велику роль".
За її словами, згідно з підписаним договором про Реєстр, виконавчим директором може бути кандитура, запропонована виключно Україною, також Україна подає свою кандидатуру до правління цього реєстру, і також Україна буде представлена в конференції сторін.
"Тобто Україна буде відігравати ключову роль, але всі дії будуть спільно з міжнародними партнерами", – підкреслила Мудра.
У Кривому Розі понад 130 тисяч абонентів залишилися без тепла через аварійну ситуацію: без опалення… Читати більше
У неділю, 24 листопада, в Румунії розпочався перший тур виборів Про це інформує Рубрика, посилаючись… Читати більше
Протягом минулої доби, 23 листопада, на фронті російські окупанти найбільше тиснули на Покровському та Курахівському… Читати більше
Учасники Кліматичного саміту ООН COP29, який відбувався в Дубаї, досягли важливого рішення щодо кліматичного фінансування.… Читати більше
У ніч на 24 листопада російські загарбники вкотре атакували Київ безпілотними літальними апаратами. Ворожі дрони… Читати більше
Фінська авіакомпанія Finnair оголосила, що змушена скасувати майже 300 рейсів у грудні через акцію протесту… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.