Про це Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль сказав на засіданні уряду.
Яке рішення?
"Сьогодні ухвалили рішення про розподіл додаткової субвенції для регіонів. 588 млн грн буде виділено бюджетам Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Київської, Одеської, Полтавської та Харківської областей на реалізацію цього року 26 проєктів у межах спільної з ЄІБ надзвичайної програми", – сказав Шмигаль.
Як це працює?
За його словами, ці 26 проєктів спрямовані на відновлення лікарень, закладів освіти, ЦНАП, громадських та культурних центрів.
Прем'єр-міністр запевнив у тому, що влада і надалі допомагатиме регіонам і громадам, які особливо постраждали від війни.
Як повідомив у Телеграмі постійний представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук, згідно з текстом пояснювальної записки до постанови, у державному бюджеті на 2023 рік передбачено 1 703 428,3 тис. грн за програмою "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проєктів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України".
Уряд розподіляє коштів менше, ніж передбачено у бюджеті на цей рік у зв'язку з тим, що відповідно до умов угоди розподіл субвенції не здійснюється для тимчасово окупованих територій. Разом з цим, для територій, де ведуться активні бойові дії передбачаються асигнування у розмірі вказаних у актах виконаних робіт та послуг, здійснених до 24 лютого 2022 року.
У межах програми всього було схвалено для реалізації 234 проєкти загальною вартістю понад 6,41 млрд грн у Донецькій, Луганській, Дніпропетровській, Харківській, Запорізькій, Одеській, Херсонській, Київській та Полтавській областях.
Станом на 1 січня 2023 року повністю завершено 103 проєкти. Торік, 70 проєктів, що фінансувались за програмою, були пошкоджені або зруйновані внаслідок повномасштабної російської військової агресії. Разом з цим, наразі неможливо виконувати проєкти на тимчасово окупованих територіях, в зоні бойових дій, або на територіях де є висока ймовірність ведення бойових дій.
Станом на сьогодні роботи виконуються у Дніпропетровській, Київській, Одеській та Полтавській областях, а також у Запоріжжі.
Зазначимо, що "Надзвичайна кредитна програма для відновлення в Україні", за якою передбачається надання 200 млн євро від Європейського інвестиційного банку для місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, була підписана у 2014 році.
Нагадаємо, майже 90% будівельних матеріалів, які потрібні для відбудови України, можуть виробити українські компанії. Такі результати дослідження, яке провели фахівці громадської організації «Інститут міжнародних економічних досліджень» та державного підприємства «Укрпромзовнішекспертиза» за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID).
У ніч на 8 лютого безпілотники атакували чотири регіони російської федерації, внаслідок чого там пролунали вибухи. У… Читати більше
На фронті минулої доби, 7 лютого, було зафіксовано 123 бойових зіткнення Сил оборони України з… Читати більше
Протягом минулого дня російські загарбники здійснили 80 обстрілів 13 громад Сумської області. Також ворожий безпілотник… Читати більше
Президент Володимир Зеленський підтвердив, що у Курській області російської федерації українські Збройні сили почали новий… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна готова до угоди зі США щодо постачання рідкісноземельних ресурсів.… Читати більше
В Івано-Франківську презентували проєкт із картинами дружин загиблих воїнів "ЖИВА. Справжні історії кохання". Експозиція складається… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.