fbpx
Сьогодні
22:51 22 Тра 2023

В Україні розробили інтерактивну мапу ймовірних місць зникнення військових: як працює це рішення

Фото: Aleksashka_/Depositphotos

Інтерактивну мапу, де зазначені ймовірні місця зникнення українських захисників, створив Офіс уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Як пише Рубрика, про це повідомляють в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

У чому проблема?

Понад 23 тисяч українців внесено до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

"Офісом Уповноваженого за майже рік роботи було знайдено 8 тисяч осіб, з яких – понад 1,5 тисячі – це тіла загиблих, які вдалося забрати з окупованої території", – розповів Уповноважений з питань осіб зниклих безвісти Олег Котенко.

Багато з тих, кого розшукували, були живі, вони перебували в полоні.

Яке рішення?

В Україні Офіс уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин розробив інтерактивну мапу, де зазначені ймовірні місця зникнення українських військових.

Як це працює?

Аби розширити дані про можливі місця зникнення військових, у Штабі закликають до співпраці, зокрема, їхніх родичів.

"Всю інформацію про ймовірне місце зникнення чи останнє відоме місце знаходження військовослужбовця, якою володіють родичі зниклих безвісти, варто передавати до Офісу Уповноваженого", – додають у відомстві.

При цьому у Координаційному штабі зауважили, що через бойові дії не завжди є можливість забрати тіла загиблих бійців. Відповідні заходи пошукові групи проводять після визволення й розмінування території.

Як пояснили в Координаційному штабі, у вільному доступі інтерактивної мапи немає – вона для внутрішнього користування.

"Ці мапи для персонального користування для координування роботи в штабі, на загал їх показувати не можемо. Це все – з ціллю безпеки, щоб рідні зниклих безвісти не шукали їх, не наражалися на небезпеку, не вирушали в небезпечні зони, які можуть знаходитися під обстрілами чи бути заміновані", – пояснив представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко.

Довідка

Нагадаємо, Україні запустили Єдиний реєстр зниклих безвісти, який розробило Міністерства внутрішніх справ спільно з уповноваженим зі зниклих безвісти та іншими відомствами.

Крім того, близьким родичам військовослужбовців необхідно володіти певною інформацією, яка у разі непередбачуваних ситуацій, допоможе у пошуку бійця. Перелік даних можна знайти за посиланням.

Якщо в інтернеті ви побачили фото чи відео, де впізнали безвісти зниклу особу, то необхідно звернутися до правоохоронців та дотримуватися алгоритму дій.

Також Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими відкрив новий безкоштовний номер для консультацій, де можна уточнити необхідну інформацію.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: