fbpx
Сьогодні
21:08 22 Тра 2023

Шість африканських президентів влітку відвідають Україну та рф з "місією": що відомо

English version here

В червні цього року Україну і росію хоче відвідати делегація з шести африканських президентів. Вони мають намір наростити експорт збіжжя з України і домовитись про експорт добрив з російської федерації.

Про це заявив переговорник Жан-Ів Олів'є в інтерв'ю Associated Press, повідомляє Рубрика.

"Делегація з шести африканських лідерів має намір провести переговори з Києвом і Москвою. Вони хочуть "ініціювати мирний процес", але також порушити гостре питання про те, як можна заплатити Росії, що перебуває під жорсткими санкціями, за експорт добрив, яких відчайдушно потребує Африка", – сказав Жан-Ів Олів'є.

Повідомляється, що Олів'є протягом 6 місяців працював над організацією цих переговорів.

За його словами, африканські лідери також планують обговорити як наростити експорт зернових вантажів з України в умовах війни і можливість обміну полоненими.

Африканська делегація хоче відвідати обидві країни в червні 2023 року з "миротворчою місією".

Олів'є прибув до москви і також поїде до Києва на зустрічі з високопосадовцями, щоб опрацювати "логістику" майбутніх переговорів.

За його словами, шість африканських президентів, ймовірно, будуть змушені їхати до Києва нічним поїздом з Польщі.

Йдеться про президентів:

  • Південної Африки,
  • Сенегалу,
  • Єгипту,
  • Республіки Конго,
  • Уганди,
  • Замбії.

Олів'є заявив, що ці переговори схвалили в США, ЄС, ООН, Африканський Союз і Китай, а президент України Володимир Зеленський і російський диктатор володимир путін погодилися прийняти африканську делегацію.

Ключовою відправною точкою для Африки є зерно і добрива.

Війна серйозно обмежила експорт зерна з України та добрив з росії, що загострило глобальну продовольчу безпеку і голод.

Африка була одним з найбільш постраждалих континентів.

Минулого тижня Росія погодилася на двомісячне продовження угоди, яка дозволяє Україні відправляти зерно через Чорне море в інші країни світу, і шість африканських президентів хотіли б, щоб ця угода була продовжена.

За словами Олів'є, вони також хочуть обговорити шляхи, які полегшать африканським країнам отримання поставок і оплату російських добрив.

Російські добрива не перебувають під міжнародними санкціями, але США і деякі західні країни наклали санкції на російські вантажні судна.

Доступ росії до SWIFT також обмежений санкціями, через що африканським країнам важко замовляти та оплачувати критично важливі добрива.

Олів'є зауважив:

"Нам потрібно буде мати вікно, через яке SWIFT буде уповноважений для цього конкретного пункту…Це буде на столі переговорів, і ми сподіваємося, що в такому випадку ми отримаємо підтримку росіян щодо зерна з України, і ми отримаємо підтримку українців, щоб знайти можливості для платежів і поставок російських добрив".

Довідка

В травні під час телефонної розмови президент Володимир Зеленський обговорив із Коморських Островів Азалі Ассумані розвиток співпраці між Україною та Африкою, у тому числі в контексті продовольчої безпеки, та запросив долучитися до української Формули миру.

Крім того, Зеленський хоче організувати саміт країн Латинської Америки та України та особисто відвідати його. Також Україна прагне розвивати відносини з країнами Африканського континенту. 

Рубрика:
Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: