Фото: ЕРА
Як повідомляє Рубрика, про це пише The Wall Street Journal із посиланням на власні джерела.
У чому проблема?
На Заході вважають, що до вступу України в НАТО має минути ще кілька років.
Але декілька обовʼязкових безпекових домовленостей дозволять негайно допомогти українським військовим.
Яке рішення?
Американські чиновники кажуть, що обговорення ізраїльської моделі виникло як спосіб негайного рішення проблем безпеки України, визнаючи, що вона поки не отримає членство в НАТО.
Президент Польщі Анджей Дуда в інтервʼю виданню підтвердив, що угода про безпеку для України в "ізраїльській моделі" передбачає, що їй надаватимуть пріоритет у поставках зброї та передових технологій. Західні чиновники кажуть, що цей безпековий договір відповідатиме руху України до вступу в НАТО, але не призведе до того, що Альянс стане стороною конфлікту з росією.
"Обговорення цього питання триває прямо зараз", — розповів Дуда.
Дуда розповів, що таку модель він обговорював із президентом США Джо Байденом, коли той був у лютому в Польщі. Зараз ця ідея набирає обертів і все більшої популярності серед інших союзників. Очікується, що угоду можуть підписати після саміту НАТО у Вільнюсі.
Як це працює?
Ізраїль не є членом НАТО і не має гарантій безпеки від США. Але протягом десятиліть Ізраїль підтримує особливі відносини зі Штатами і вважається головним партнером Вашингтона на Близькому Сході. Також Ізраїль є найбільшим отримувачем військової допомоги від США з часів Другої світової війни.
На Заході вважають, що така угода з Україною змінить розрахунки росії щодо цієї війни — вона буде спрямована на те, щоб відмовити путіна від затягування конфлікту і спроб підірвати підтримку України з боку Заходу.
"Сьогодні росія має зрозуміти, що Україна отримала ці гарантії безпеки і що вони не зникнуть ні з часом, ні зі втомою Заходу", — сказав Дуда.
Очікується, що президент Володимир Зеленський теж візьме участь у саміті НАТО в Литві. Там планується створити новий орган під назвою Рада Україна-НАТО, який стане кроком до вступу України до Альянсу. За словами чиновників, Україна матиме право скликати засідання ради та звертатися по допомогу, яку будуть надавати окремі країни-члени НАТО.
Штати будуть виступати головним гарантом цих домовленостей. У Парижі та Берліні теж заявили, що загалом погоджуються із запропонованим планом. НАТО та Україні очікують, що сторонами безпекового договору будуть США, Велика Британія, Франція та Німеччина.
Довідка
У вересні 2022 року в Офісі президента України оприлюднили проєкт міжнародних гарантій безпеки України.
Над розробкою документа працювала група експертів на чолі з головою ОП Андрієм Єрмаком і колишнім генсеком НАТО Андерсом Фог Расмуссеном.
В ОП наголошують, що ці гарантії не замінюють Україні рух до членства в ЄС і НАТО. Ставши членом Євросоюзу, Україна матиме змогу користуватися пунктом про взаємну оборону ЄС, а ставши членом НАТО — пунктом про колективну оборону Альянсу.
Україна отримає від Естонії новий пакет військової допомоги, про який було оголошено 22 лютого. Він… Читати більше
Міністерство оборони США спростувало заяву президента Дональда Трампа про те, що Вашингтон виділив на допомогу… Читати більше
Для виготовлення вибухівки в Україні залучатимуть приватні компанії, яким надаватимуть фінансову підтримку у вигляді грантів. Про це… Читати більше
23 лютого в Німеччині голосують на дострокових виборах до Бундестагу, які визначать політичне майбутнє країни.… Читати більше
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп "впевнений", що зможе домовитися про припинення вогню в Україні… Читати більше
У ніч на 23 лютого російські загарбники застосували проти України 267 безпілотників. Сили протиповітряної оборони… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.