Рішення для перемоги: у ботанічному саду Києва висадили 25 кримських сосен
У Національному ботанічному саду ім. Гришка під час толоки "Пам'ять і відродження", організованої Представництвом Президента України в АР Крим та ГО КримSOS до Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу українські правозахисники та представники держави висадили 25 сосен на ботаніко-географічній ділянці "Крим".
Про це пише Рубрика, посилаючись на Представництво Президента України в АР Крим.
У чому проблема?
Як відомо, півострів Крим був анексований росією у 2014 році. З того часу окпанти господарюють як їм заманеться.
"Крим фактично для кожної кримськотатарської сім'ї має свої особливі маркери — і ці маркери на 99% йдуть від природи. Я дуже переживаю, що коли ми повернемося, ми більше не застанемо наш український півострів таким, яким він був, бо окупанти не дбали про нього, а навпаки винищували", — зауважив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.
Яке рішення?
У Національному ботанічному саду ім. Гришка під час толоки "Пам'ять і відродження" висадили 25 кримських сосен на ботаніко-географічній ділянці "Крим" до Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
Участь у події взяли представники Офісу Президента України, військові, правоохоронці, правозахисники та активісти.
Як це працює?
"Чудово, що в центрі міста є частинка Криму та кримської природи. Поки ми всіма силами наближаємо повернення Криму, зокрема Збройні сили України та наші дипломати, ми маємо можливість зробити добру справу — висадити соснову алею для наших нащадків", — зазначив голова правління КримSOS Олексій Тільненко.
Згодом біля центрального входу до ботанічного саду будуть встановлені нові покажчики, які вказуватимуть відвідувачам дорогу до "Криму".
Зазначимо, що ботаніко-географічна ділянка "Крим" була створена в 1950 році на площі 2,5 га. Рослинний покрив кримських гір на ділянці представлений сосновими та буковими лісами, ялівцевим рідколіссям та степовою рослинністю.
Усього на ділянці зростає 236 видів рослин, серед них види, занесені до Червоної книги України.
На залізничному вокзалі у Києві відбулася конференція, присвячена Дню пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Учасники говорили про злочини рф — як у минулому, так і зараз, а також обговорювали майбутню реінтеграцію Криму.