На Львівщині у ландшафтному парку хочуть збудувати сміттєпереробний завод: у чому рішення

У селі Бір-Кунинський на Львівщині розглядають побудову сміттєпереробного заводу. Проєкт планує реалізувати австрійський інвестор. Однак мешканці громади обурюються, оскільки комплекс передбачає не лише завод, а й полігон відходів. А ділянка, де його планують звести, належить до ландшафтного парку.

Як інформує Рубрика,про це повідомляє "Суспільне".

У чому проблема?

Щорічно на Львівщині утворюється близько 700 тис. тонн твердих побутових відходів, а це 290 кг на одну особу за рік. Система управління в основному базується лиш на зборі й захороненні відходів. На території області діють понад 60 спеціалізованих підприємств, які займаються вивезенням сміття. 

Найбільша частина відходів у Львівській області вивозиться на полігони, або ж компостується. Однак й надалі залишається проблемним питання переробки сміття.

Яке рішення?

Можливу побудову заводу у селі Бір-Кунинський на Львівщині в квітні розглянули на архітектурній містобудівній раді при Львівській обласній адміністрації. А також внесли зміни до генплану території, каже керівниця департаменту архітектури Олена Василько.

З її слів, містобудівною документацією будівництво сучасного комплексу з переробки та утилізації твердих побутових відходів передбачили на східній частині, за межами населеного пункту Бір-Кунинський.

Територія ландшафтного парку "Равське Розточчя". Фото: Суспільне Львів

"Справді це є господарська зона регіонального ландшафтного парку "Равське Розточчя". Але є відповідні висновки, що воно не суперечить і може бути таке виробництво розміщене з урахуванням певних вимог до ведення будівництва на цій території", — каже керівниця обласного департаменту архітектури Олена Василько.

Як це працює?

Проєкт прагне реалізувати австрійський інвестор Крістіан Чернер, розповідає Ганна Бурило. На сайті YouControl вказано, що він є власником приватного підприємства "Гігаджоуль", яке зареєстроване у Львові.

Місцеві мешканці настроєні скептично:

"І хвороби, і повітря, і вода, і на городі в нас нічого не буде, бо буде купа птахів, які руйнують всю городину. Завод буде переробляти пластик, скло і органіку. Ми запитували, куди зникатиме інше сміття. Відповідь — "утилізовуватиметься". Ми знаємо як в Україні сміття "утилізовують". Ми — не Австрія", — каже Ганна Бурило.

А от заступник голови Добросинсько-Магерівської ОТГ Назар Романчук розповідає про особливості та переваги для громади такого заводу:

"Реалізація цього проєкту дасть нам можливість створити робочі місця. Це будуть податки в місцевий бюджет. Буде екологічний податок. Також інвестор зголосився, що на всій території громади буде безкоштовний вивіз відходів", — каже заступник голови Добросинсько-Магерівської ОТГ Назар Романчук.

З його слів, сировина, яка надходитиме на завод, перероблятиметься.

"Це буде комплекс глибинної переробки відходів. І максимально вся сировина, яка буде поступати на даний комплекс, буде перероблятися. Все, що можливо, що є ресурсом – буде забиратися. А безпосередньо залишки — це інертні матеріали, які є безпечні для навколишнього середовища, будуть захоронені на території цього комплексу", — пояснює Назар Романчук.

Натомість юристка з питань екології Ольга Мелень-Забрамна зауважує, що для полігонів твердих побутових відходів має бути санітарно-захисна зона протяжністю 500 м.

"До найближчого житлового будинку від такого об'єкта мало би бути мінімум півкілометра. В принципі на території регіонального ландшафтного парку така діяльність господарська не дозволяється. Треба, звичайно, дивитися на зонування, на проєкт організації регіонального парку. Але зазвичай парки створюються з метою збереження в природному стані цінних ландшафтів", — каже юристка Ольга Мелень-Забрамна.

За словами Ольги Мелень-Забрамної, також має бути розроблений детальний план території. А інвестор повинен розробити ще й звіт з оцінкою впливу на довкілля. І лише після затвердження на сесії селищної ради можна буде приступати до подальших кроків з будівництва.

Довідка

Ландшафтний парк "Равське розточчя". Фото: commons.wikimedia

Регіональний ландшафтний парк "Равське Розточчя" розташований у західній частині Львівської області на північно-східних схилах горбистого пасма Розточчя. Ландшафтний парк створений у межах двох адміністративних районів — Жовківського та Яворівського. Він простягається на понад 30 км із заходу на схід, його максимальна ширина — бл. 10 км.

На заході парк прилягає до кордону з Польщею. Також парк є частиною проєктованого міжнародного українсько-польського біосферного резервату "Розточчя". Резерват створили задля збереження цінних природних та історико-культурних комплексів та об'єктів.

Нагадаємо, що на Київщині планують побудувати шість сміттєпереробних заводів.

Також Рубрика писала, що на Львівщині відновили будівництво сміттєпереробного заводу.

Свіжі дописи

  • Новини

Війська рф атакували Запоріжжя, виникла пожежа: у Харкові пролунали вибухи

Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Міноборони озвучило найпопулярніші спеціальності у рекрутингових центрах армії

У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

На Миколаївщині відкрили кулінарний хаб для навчання кухарів для закладів освіти

Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Справа про неякісні кулемети: ексчиновника Міноборони Лієва відправили під варту

Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

У Тростянці завершили основні будівельні роботи в багатоквартирних будинках

У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Демченко прокоментував співпрацю ДПСУ із “сумнівним постачальником” боєприпасів: жодного зірваного контракту

Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.