В Україні з’явилася система публічного моніторингу земельних відносин: як працюватиме рішення

Кабінет міністрів ухвалив рішення щодо створення в Україні системи публічного моніторингу земельних відносин. Це передбачає постанова №474 «Про публічний моніторинг земельних відносин».

Доступ до результатів публічного моніторингу земельних відносин та ринку земель буде відкрито для необмеженої кількості користувачів.

Зокрема, щомісячно публікуватимуться результати моніторингу у текстовому, графічному, картографічному і табличному форматах. Інформація не матиме обмежень з доступом у розрізі областей, районів та територіальних громад.

Як працюватиме рішення?

Система моніторингу стане складовою частиною Державного земельного кадастру. А оприлюднена в ній інформація буде доступна через сайт Держгеокадастру та на Єдиному вебпорталі відкритих даних.

Постанова також окреслила коло суб'єктів, які проводитимуть моніторинг земельних відносин. А також визначила перелік даних, необхідних для здійснення публічного моніторингу земельних відносин.

Документ був розроблений Мінагрополітики й Держгеокадастром на виконання низки законів України.

У чому проблема?

Водночас нагадаємо, що ідея моніторингу земельних відносин належала ще уряду Гройсмана.

У форматі пілоту перший Моніторинг земельних відносин  був проведений в Україні в 2015 році за підтримки Світового банку. Дослідження акумулювало дані шести відомств: Держгеокадастру, Мін'юсту, Державної фіскальної служби, Держстату, Держводагентства, Державної судової адміністрації.

Ще один пілотний проект щодо проведення моніторингу земельних відносин реалізовувася в 2017 році.

Моніторинги земельних відносин за 2015 – 2017 роки дозволили виявити тенденції розвитку земельних відносин, проблемні питання під час збору та аналізу інформації, а також окреслити перспективи подальшого розвитку системи моніторингу.

Наприклад, серед проблем, виявлених у процесі проведення Моніторингу, були несвоєчасне надання інформації, подача інформції в неуніфікованій формі, дублювання інформації, помилки у форматі подачі даних. Також відзначено випадки, коли важливі для прийняття політичних рішень дані не фіксувалися та/або не надавалися у форматі регулярних звітів.

Свіжі дописи

  • Новини

Современные технологии, которые помогают обеспечить комфорт в доме круглый год

Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

Удар росіян по інтернату в Суджі: загинули 4 людини, тривають роботи з розбору завалів та надання допомоги постраждалим

Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

Кількість загиблих внаслідок російського удару по Полтаві зросла до дев’яти осіб

Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

“Зламай Тишу”: у Києві на станції метро відкрилася експозиція, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством

У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

На Хмельниччині відбудували школу, пошкоджену внаслідок обстрілу росіян

На Хмельниччині відновили Осташковецьку загальноосвітню школу, що зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу в 2023 році.… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

Литва визнала сотні громадян росії та Білорусі загрозою нацбезпеці та заборонила їм в’їзд

Минулого року 598 громадян Білорусі та 125 громадян росії були визнані такими, що становлять загрозу… Читати більше

Saturday February 1st, 2025

Цей сайт використовує Cookies.