fbpx
Сьогодні
19:55 18 Тра 2023

В Україні запровадили digital-підхід до видачі дозволів на користування надрами: як працює це рішення

Фото: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

В Україні впроваджено digital-підхід до видачі дозволів на користування надрами. Відтепер отримати відповідні дозволи бізнес може через електронний кабінет надрокористувача.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

У чому проблема?

Існуюча процедура надання надр у користування є складною та створює додаткові обтяження для надрокористувачів. Так, шлях від ініціювання аукціону до початку фактичного користування ділянкою надр може займати кілька років.

Це зумовлено недоліками існуючих адміністративних процесів. За даними Державної служби геології та надр України у 2019 році 65% заяв на надання спецдозволів було повернуто з відмовою

Яке рішення?

Як повідомляють, набув чинності наказ Міндовкілля, яким затверджено Положення про електронний кабінет надрокористувача. Відповідний документ був зареєстрований у Міністерстві юстиції та вже офіційно опублікований.

"Документ удосконалив порядок роботи сервісу, зробивши його "життєздатним" та виходячи із ключових завдань реформи, яка наразі триває у галузі. Серед таких цілей – прозорий та рівний доступ до українських надр, а також становлення Держгеонадр як сучасної сервісної служби. Електронний кабінет надрокористувача – це ще один сучасний сервіс у довкіллєвій сфері, який працюватиме на принципах paperless та peopleless", – прокоментував заступник Міністра Євгеній Федоренко.

Як це працює?

У електронному кабінеті суб'єкти господарювання вже можуть:

  • подавати заяви та документи в електронній формі для отримання дозволу на користування надрами, продовження строку його дії чи внесення змін до нього;
  • вносити зміни до угоди про умови користування надрами;
  • ініціювати ділянки надр для виставлення на електронні торги;
  • подавати заяви та документи для реєстрації артезіанських свердловин.

Після затвердження оновлених форм звітності щодо обліку запасів корисних копалин 5-ГР, 6-ГР, 7-ГР в е-Кабінеті також з'явиться сервіс подачі звітності онлайн.

Функціональними можливостями кабінету передбачена й онлайн реєстрація робіт і досліджень з геологічного вивчення надр 3-ГР та реєстрація нафтових і газових свердловин.

Робота в е-Кабінеті дозволить підприємствам:

  • скоротити строк від подання заяви до отримання бланка;
  • уникнути допущення технічних помилок, а отже мінімізувати кількість відмов;
  • переглядати журнал всіх дій щодо поданих й отриманих документів з датами та часом їх відправлення й отримання відповідей.

Функціонал електронного кабінету також забезпечує електронну взаємодію з іншими інформаційними системами та реєстрами органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: