Про це заявила президент Молдови Мая Санду в інтерв`ю AFP, передає Рубрика.
Як зазначається, для Санду членство в ЄС є єдиною гарантією того, що Молдова не стане наступною ціллю Росії.
"Звичайно, ніщо не зрівняється з тим, що відбувається в Україні, але ми бачимо ризики і віримо, що можемо врятувати нашу демократію лише в складі ЄС. Ми віримо, що Росія й надалі залишатиметься великим джерелом нестабільності в наступні роки, і нам потрібно захистити себе", – сказала вона.
Санду звинуватила Росію в організації державного перевороту для спроби захоплення влади в Молдові. Вона закликала молдован, які, за даними опитувань, переважно виступають за приєднання країни до Європейського Союзу, провести в неділю мітинг на підтримку ЄС.
"Війна в Україні зробила все чорно-білим. Тому дуже ясно, що означає вільний світ і що означає авторитарний світ для всіх нас", – сказала президент.
Щодо Придністров`я Санду заявила, що Кишинів бореться за мирне врегулювання конфлікту, і «ми закликали Росію вивести свої незаконно розміщені війська».
"Нам потрібна геополітична можливість, щоб мати можливість урегулювати конфлікт", – додала президент Молдови.
Санду, яка розпочала процес виходу країни зі Співдружності Незалежних Держав, де домінує Росія, наголосила: "Які відносини ви можете мати з режимом, який вбиває невинних людей у сусідній країні?"
За її словами, Молдова готова співпрацювати лише з "демократичними країнами, з країнами, які поважають територіальну цілісність інших країн, які поважають систему, засновану на міжнародних правилах".
Президент також зазначила, що Молдова поки що не переглядає свою позицію нейтральності.
"Але в нашому суспільстві є дискусії про те, чи захищає нас нейтралітет, і якщо в якийсь момент люди змінять свою точку зору, звичайно, ми переглянемо це рішення. Тим часом ми намагаємося консолідувати оборонний сектор Молдови і розраховуємо на наших друзів", – сказала вона.
Як повідомлялося, 1 червня Молдова проведе другий саміт Європейського політичного співтовариства.
Як передає Рубрика з посиланням на The Guardian, також у четвер прем'єр-міністр країни Дорін Речан на конференції з питань безпеки в Бухаресті заявив:
"Якщо на початку війни 100% енергії, яку споживала Молдова, надходила з Росії, то сьогодні Молдова може існувати абсолютно без природного газу чи електроенергії з Росії".
"Молдова більше не споживає російський газ, вона інтегрована в європейську енергетичну мережу як технічно, так і комерційно", – наголосив Речан.
Нагадаємо, ЄС погодив так звану платформу спільної закупівлі газу, яка дозволяє країнам-членам уникати конкуренції між собою на глобальному енергетичному ринку та повною мірою скористатися перевагами спільної купівельної спроможності Європейського Союзу. Учасниками цієї платформи є також Україна, Молдова та країни Західних Балкан.
У квітні молдовська компанія Energocom підписала рамкову угоду з грецьким газовим оператором DEPA Commercial.
Напередодні третьої річниці повномасштабної війни російська федерація здійснила наймасштабнішу атаку на Україну, застосувавши рекордну кількість… Читати більше
У суботу 22 лютого у столиці США Вашингтоні біля Меморіалу Лінкольна з нагоди третьої річниці… Читати більше
У Вашингтоні відбулася запланована зустріч президента Польщі Анджея Дуди з американським президентом Дональдом Трампом. Лідери,… Читати більше
Україна отримає від Естонії новий пакет військової допомоги, про який було оголошено 22 лютого. Він… Читати більше
Міністерство оборони США спростувало заяву президента Дональда Трампа про те, що Вашингтон виділив на допомогу… Читати більше
Для виготовлення вибухівки в Україні залучатимуть приватні компанії, яким надаватимуть фінансову підтримку у вигляді грантів. Про це… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.